Fonda "Sibīrijas bērni" pārstāvji kopā ar Bebru pagasta represētajām kundzēm Antoņinu Midegu un Lību Zukuli vietējā pamatskolā novadījušas vēstures stundu par 1949. gada 25. marta traģiskajiem notikumiem Latvijā, raksta avīze "Staburags".
Lutera akadēmijas docents teoloģijas doktors Guntis Kalme, uzrunājot jauniešus, lūdzis atļauju runāt ar viņiem kā ar pieaugušajiem. Viņš mēģinājis klātesošajiem ne tikai likt domāt, kāpēc notika briesmīgā, necilvēcīgā latviešu tautas (42 000 iedzīvotāju) deportācija, bet aptvert, ka vēstures notikumi šodien atkārtojas no jauna. Nekas nav beidzies, jo netālajā Ukrainā Krievijas Federācijas lielvara dara to pašu, iznīcinot, mēģinot pakļaut ukraiņu tautu.
Abas izsūtīšanas – 1941. gada 14. jūnijā un 1949. gada 25. martā – īstenoja Padomju Savienības vadība ar mērķi paverdzināt, iebiedēt un atmaksāt par neatkarīgo valsti, par cilvēku nevēlēšanos stāties kolhozos, par zemnieku palīdzību nacionālajiem partizāniem.
Jaunieši uzklausījuši un izdzīvojuši arī pagastā dzīvojošo represēto atmiņu stāstus par nonākšanu Sibīrijā, izdzīvojušajiem un tiem, kuri nepārnāca.
Pie skolas uzceltais piemineklis esot vienīgā vieta pagastā, kur tuviniekiem atnākt un pieminēt cilvēkus, kuriem nebija lemts no Sibīrijas atgriezties mājās Latvijā, kā arī atgādinājums un sāpīga pieredze, no kuras mācīties un iedvesmoties kļūt par dzim zemes aizstāvjiem.
Publikācija tapusi projektā "Mans pagasts, mana pilsēta", kurā "Latvijas Avīze" sadarbojas ar laikrakstiem "Staburags", "Dzirkstele", "Zemgales Ziņas", "Bauskas Dzīve", "Alūksnes un Malienas Ziņas" un "Ziemeļlatvija".
Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par publikācijas saturu atbild "Latvijas Avīze".