Gaišajā LIeldienu laikā der ielūkoties, kā šos svētku svin arī citviet.

Ziemeļamerikā lielā cieņā ir olu dekorēšana un olu medības. Bērni tic, ka olas izdēj un paslēpj Lieldienu zaķis, bet pieaugušie pūlas augu nakti, lai tieši viņu dārzā zaķis būtu sadējis vairāk nekā kaimiņam.

Nīderlandē Lieldienu rītā, saulei lecot, tiek dedzināts Lieldienu ugunskurs Paasvuur.

Zviedrijā mazus bērnus pārģērbj par raganām, un viņi līdzīgi kā amerikāņu Helovīnā dodas no mājas uz māju, prasot saldumus. Joku un izjokošanas vietā viņi dod izrotātus pūpolzarus. 

Sestdienā zviedri pulcējas pie zviedru galda smörgåsbord, mielojas ar siļķi, lasi, olām un kartupeļiem.

Somijā ticīgie gatavo desertu no ūdens, iesala un rudzu miltiem mämmi. 

Karpatos Lieldienās spēlē cokatisju – pa pļavu tiek ripinātas krāsotas olas. Ar savu krāsoto olu jāmēģina sasist pretinieka olu. Saplēstās olas no spēles izstājas. Lieldienu olu čaumalas met strautos, lai pīlēm un zosīm būtu daudz pīlēnu un zoslēnu.

Beļģu leģenda stāsta, ka visi zvani Klusajā sestdienā (Stille Zaterdag) dodas uz Romu, tieši tāpēc šajā dienā nav dzirdamas zvanu skaņas. Līdz ar zvanu skaņām svētdienā atnāk Lieldienas, olas un zaķi.

Rumānijā naktī no sestdienas uz svētdienu jeb Kristus augšāmcelšanās naktī upēs īsi pirms pusnakts tiek palaistas degošas sveces. Cilvēki, tērpušies tautastērpos, pulcējas pie baznīcām. Pusnaktī tiek saukts – Kristus ir augšāmcēlies! Pie baznīcām un kalna galos šim notikumam par godu aizdedz ugunskurus. 

Āfrikā baznīcas Lieldienās izrotā ar vitenge un kanga audumu, no kura izveido tauriņus, ziedus, banānkokus un citus Āfrikas faunai un florai raksturīgus motīvus. 

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.