“Vai pareizi saprotu 2021. gada Medību likuma grozījumu, ka tagad var medīt ievainotu dzīvnieku vietā, kur nav līguma?” Šādu vēstuli žurnāls Medības saņēmis e-pastā.

Skaidro Valsts meža dienesta Medību daļas vadītājs Valters Lūsis:

“Medību likuma 3. panta trešās daļas c) punkts nosaka, ka medīt aizliegts vietās, kur nav reģistrēts medību iecirknis, izņemot ievainota medījamā dzīvnieka izsekošanu normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā. Normatīvs, kas nosaka ievainota dzīvnieka izsekošanas kārtību, ir Ministru kabineta 2014. gada 22. jūlija noteikumi Nr. 421 Medību noteikumi, kur 51.6. punktā noteikts – ja ievainotais dzīvnieks atstājis reģistrēto medību iecirkni, medību vadītājs, saskaņojot ar medību tiesību lietotāju vai tās zemes īpašnieku, kura medību platībā iebēdzis ievainotais dzīvnieks, organizē ievainotā dzīvnieka izsekošanu. Ja ievainotā dzīvnieka izsekošanai nepieciešams medību šķirnes suns, tā izmantošanu saskaņo ar attiecīgo medību tiesību lietotāju vai zemes īpašnieku. Respektīvi, nekāda ievainota dzīvnieka medības bez medību platību medību tiesību lietotāja vai, ja tāda nav, zemes īpašnieka atļaujas nedrīkst notikt. Šāda norma izriet no medību drošības prasības nepieļaut divu vai vairāku mednieku atrašanos ar lietošanai sagatavotiem medību šaujamieročiem medību platībās bez savstarpējas medību saskaņošanas.”

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.