Par ritmisku Saules, Mēness vai zvaigžņu ceļu debesjumā sakām – tie lec un riet. Kustība notiek uz stāvzvaigžņu – zodiaku fona. Saulei vajadzīgs gads, lai izietu cauri 12 zvaigznājiem, Mēness savukārt apriņķo Zemi 27,32 dienās, vienlaikus izejot cauri visiem 12 zodiaka zvaigznājiem. Šī kustība ir pamats Marijas Tūnas izveidotajiem sējas kalendāriem, kas grupēti sakņu, augļu, lapu un ziedu, kā arī dārza darbiem nelabvēlīgajās dienās.

  • Sakņu dienās (26.–29.02.) sagatavo dēstu audzēšanai nepieciešamo substrātu, pilda traukos, un sējas darbi var sākties. Sēj sakņu selerijas, papriku, tomātus un citus augus ar garu bērnību. Siltumnīcā sēj redīsus un salātus.
  • Ziedu dienās (1., 2.03. rīta puse) sēj vasaras puķes dēstiem. Ievāc bērzu, apšu un priežu pumpurus tējām un uzlējumiem. Apgriež un retina ceriņu, filadelfu un citu dekoratīvo krūmu stādījumus.
  • Lapu dienās (2.03. pēcpusdiena, 3.03.) siltumnīcā, arī dobē sēj salātus un garšaugus dēstiem, laista un mēslo telpaugus.

Padoms

Pavasaris jau klauvē pie durvīm un graudkopji apstaigā tīrumus, lai redzētu, kā ziemojusi labība. Vai sējumus neapdraud palu ūdeņi, vai tos nav skāris sniega pelējums un vēl citas ligas. No redzētā arī sākas lielo pavasara darbu plānošana. Lieko ūdeņu novadīšana martā var būt nepieciešama arī nelielā dārziņā, lai glābtu sējumus un stādījumus no izslīkšanas. Iespējams arī, ka zemi vēl klāj sniegs un pieturas sals. 

Februāris – marts

9. nedēļa.
Kā izprast kalendāru.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.