Man ir dekoratīvais augststumbra vītoliņš ‘Hakuro-Nishiki’ ar baltrozā dzinumu galiem. Taču līdzīgus krūmus esmu redzējis arī stādītus kā dzīvžogus. Vai tā ir tā pati šķirne? Kad vajadzētu apgriezt? Jautā Kārlis Preiļos.

Dekoratīvā vītola (gludmalu kārkla) šķirni ‘Hakuro-Nishiki’ var potēt gan uz augststumbra, gan audzēt uz savām saknēm,” skaidro stādaudzētājs Jānis Auziņš. Stādaudzētavā var iegādāties gan vienus, gan otrus. Ja vajag daudz stādiņu, tagad augststumbra bumbulītim izdevīgi nogriezt dzinumu galu un apsakņot. 

 ‘Hakuro-Nishiki’ tuvplānā.

Uz kājas augošajam dažkārt potcelms nav pietiekami stiprs, un mūžs nav ilgs. Taču no savām saknēm augošie krūmiņi labi pārcieš ziemu, apcirpšanu. Tos var paaudzēt gan augstākus, gan turēt zemus dzīvžodziņā.

 Dažkārt aukstākajā Latvijas daļā dzinumu gali var apsalt, taču labi atjaunojas.Auga skaistums ir viņa jaunie dzinumi. Tāpēc šos krūmiņus augšanas sezonā ieteicams apspicēt vairākas reizes, lai vienmēr būtu koši, gaiši galiņi. 

Piemēram, pirmoreiz apgriež pavasarī pirms lapu plaukšanas, otrreiz – vasaras vidū. Vītoli sevišķi dekoratīvi izskatās, stādīti lielākās grupās.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.