No 27. līdz 28. aprīlim Izstāžu centrā Ķīpsalā notiek ikgadējā starptautiskā dārzkopības izstāde "Dārzs un dzīvesstils 2024", kur varēs aplūkot un iegādāties stādus, sēklas, jaunāko dārza tehniku, instrumentus, siltumnīcas, nojumes, dārza mēbeles, kā arī konsultēties ar ainavu arhitektiem.

Gatavojies sējas sezonai!

Izvēlēties daudzgadīgus puķu un krūmu stādus palīdzēs stādaudzētāja Eva Meržejevska, bet Latvijā audzētus rožu stādus piedāvās Dailas rozes, Ilzes rozes un A.R. Rozes. Savukārt dārzniecība Līga piedāvās dažādus viengadīgos augus.

ZS Jaunās Čūreikas priecēs ar aromātiskiem garšaugiem, sākot ar visiem pazīstamo baziliku un beidzot ar sēņu zāli. Piedāvājumā būs arī ikgadējie favorīti – balkona tomātu un aso piparu stādi, kā arī krāšņie nokareno ziedu puķupodi.

Stādi.

Pēc augļukoku un ogulāju stādiem jālūkojas stādaudzētavas Liepas piedāvājumā, kur plašā izvēlē būs ābeles, bumbieres, ķirši, persiki, aprikozes, upenes, ērkšķogas, jāņogas... Savukārt tiem, kas vēlas iegūt bagātīgu un daudzveidīgu bioloģiski audzētu tomātu ražu, vērtīgi iegriezties Artūra Sildes dārzkopības entuziastu kluba Tomāts stendā.

Izstādē plaši pārstāvēti arī lietuviešu dārzkopji. Dažādu šķirņu rododendrus, augļu un dekoratīvos kokus piedāvās Tado ūkis, bet lavandu audzētāju Levandų ūkis stendā varēs izvēlēties produktus mājai, skaistumam un veselībai, kas pagatavoti no lavandām.

Elegants un praktisks dārzs

Komfortablas mēbeles, kuras āra teritorijā ienesīs māju sajūtu, piedāvās Kate, savukārt elegantas masīvkoka mēbeles ar skandināvu dizaina piesitienu izstādē prezentēs pašmāju uzņēmums Uzkuri. Izstādē apskatāmas arī unikālas mēbeles no bazalta, ko prezentēs Etna Design.

Bazalta mēbeles.

Neiztikt arī bez siltumnīcām! Ražotāju piedāvājumā arvien vairāk ir ne tikai funkcionālas, bet arī skaistas un gaumīgas siltumnīcas. Dažāda dizaina un lietojuma siltumnīcas piedāvās Prometal Group, bet SIA Baltijas durvis prezentēs modernas polikarbonāta siltumnīcas.

Pirts kubls.

Kvalitatīvi instrumenti un tehnika

Interesenti izstādē varēs izvēlēties dažādus dārza instrumentus, tehniku un citu papildaprīkojumu. Zālespļāvēji, arī robotizētie, un traktori, zāliena aeratori, elektriskie miglotāji, piekabes, zāles un lapu savācēji, lapu pūtēji un vēl daudz cita.

Konsultējies ar ainavu arhitektu!

Lai neapjuktu plašajā dārza lietu piedāvājumā, ir svarīgs skaidrs plāns, ko izstādē varēs iegūt, konsultējoties ar ainavu arhitektiem.

Šī ir tikai neliela daļa no izstādes Dārzs un dzīvesstils 2024 piedāvājuma. Visu nepieciešamo darbam un atpūtai dārzā Ķīpsalā divu dienu garumā prezentēs vairāk nekā 100 uzņēmumu.

Uzziņa

  • Vairāk informācijas: www.bt1.lv/darzs.
  • Izstādes darba laiks: 27.–28. aprīlis no plkst.10–18

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.