Ielūkojamies Mēness kalendārā. Kādiem dārza darbiem laiks labvēlīgs – kad stādīt, kad ravēt, kad ražu vākt? Bet kad dārzu labāk netraucēt?

29.- 30.04. Augļu dienas. Sēj dēstiem ķirbjus, gurķus, arbūzus, melones, ja vēl nav paspēts, tomātus, kas audzējami uz atklāta lauka. Sēj labības, zirņus, pupas. Stāda augļukokus un ogulājus.

1.–2.05. Sakņu dienas. Apstrādā augsni, ravē. Stāda kartupeļus, sīpolus, vasaras ķiplokus. Sēj bietes, burkānus un citus sakņu dārzeņus.

 3.–4.05. Ziedu dienas (līdz pusdienai). Sēj vasaras puķes un nektāraugus. Mēneša beigās apgriež agri ziedošos košumkrūmus. Pļauj zālienus un apgriež dzīvžogus. Vāc sezonas ārstniecības augus. Sagatavo nātru vircu mēslojumam.

4. (no pusdienas)–5.05. (līdz pusdienai),6.05.(no pusdienas) Lapu dienas. Sēj lapu dārzeņus un zālājus. Stāda kāpostus. Laista augus dobēs, segtajās platībās un konteineros.

5. (no pusdienas)–6.05. (līdz pusdienai),7.   (vakars)–8.05. Nelabvēlīgas dienas. Ravē un rušina, lai ierobežotu nezāles. Pļauj nezāles.

7.05. Augļu dienas. Sēj zirņus, pupas, pupiņas, ķirbjus, gurķus, kabačus. Stāda zemenes. Novāc rabarberu kātus pārstrādei.

9.–10.05. Sakņu dienas. Apstrādā augsni, ravē. Stāda kartupeļus, sīpolus, vasaras ķiplokus. Sēj bietes, burkānus un citus sakņu dārzeņus.

11.–13.05. (līdz pusdienai) Ziedu dienas. Sēj un stāda vasaras puķes, to skaitā gladiolas, dālijas, kannas, begonijas. Dala un pārstāda ziemcietes, kā arī pastāvīgā vietā košumkrūmus no konteineriem. Sēj nektāraugus. Pārstāda ziedošos telpaugus. Vāc tējām pavasara ziedus. Pļauj zālienus.

13.05. (no pusdienas) Lapu dienas. Sēj lapu dārzeņus un zālājus. Stāda kāpostus, puravus, sīpolus lokiem. Dala, pārstāda un stāda hostas, dekoratīvās stiebrzāles un citus krāšņumaugus, kā arī kokus un krūmus no konteineriem. Pārstāda telpaugus. Laista.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.