Medību pretinieki bieži vien min, ka laba alternatīva medībām Āfrikā ir fototūrisms, taču realitāte krietni atšķiras no šīm fantāzijām.

Reklāma

Kenijas Maasai Mara nacionālo rezervātu ik gadu apmeklē vidēji 300 tūkstoši tūristu. Tie ir dažādu safari tūrisma aģentūru klienti, kuru skaits pēdējos gados ir audzis neaptveramā daudzumā, jo, kur ir pieprasījums, jābūt arī piedāvājumam. Daudzus turp doties mudina dokumentālajās filmās redzētās ainas un vēlme tās skatīt savām acīm. Lauvas ķepās mirstošu antilopi var vienu reizi nofilmēt un televizora ekrānā parādīt miljoniem dabas interesentu, bet problēmas rodas tad, kad šīs ainas diendienā tūristi grib redzēt klātienē. Savukārt safari aģentūras ir ieinteresētas šīs vēlmes piepildīt, jo apmierināts klients ir labi maksājošs klients. Tūristu automašīnas pulcējas pie visgrūtāk pārvaramajām upju pārejām un citās vietās, kur plēsēji visbiežāk uzbrūk savam medījumam. Kādreiz maitēdājas hiēnas, cerot uz vieglu maltīti, uzturējās lauvu tuvumā, bet šobrīd tās meklē apvidus automašīnas, kuru klātbūtne nozīmē plēsēju un tā medījumu. Lai arī rezervātam arī līdz šim ir bijuši noteikumi, kas ierobežo tūristu drūzmēšanos, to ievērošanu ne vienmēr izdodas kontrolēt, tādēļ nākotnē plānots izstrādāt jaunu stratēģiju tūrisma spiediena novēršanai.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.