Kad ārā ir ļoti karsts, padzerties gribas daudz biežāk. Papildus domājam arī par to, lai svaigs ūdens būtu pieejams mājas mīluļiem. Bet kā ar putniem dārzā? Vai karstumā ir gana daudz vietu, kur tiem atrast ūdeni.

Reklāma

Ornitologi teic, ka mūsu platuma grādos vasarā putniem dabā visa kā ir pietiekami: gan ūdens, gan barības. Tāpēc putnu barotavu vai dzirdinātavu ierīkošana dārzā prieku vairāk sagādā pašiem cilvēkiem. Taču nenāks par sliktu karstā vasarā ierīkot speciālu ūdens trauku, kur lidoņiem padzerties. Tomēr jāievēro dažas būtiskas lietas.

Traukam jābūt lielam, lēzenam – ne vairāk par pāris centimetru dziļam, lai putns tajā neiekristu. Var iegādāties veikalos piedāvātās speciālās putnu dzirdinātavas.

Ūdens regulāri jāmaina – siltumā ātri attīstās baktērijas, tāpēc dzirdinātava var kļūt par vietu, kur putni nodod dažādas slimības. 

Regulāri jāizmazgā arī pati dzirdinātava. Trauks jānovieto vietā, kur putnus nevar apdraudēt kaķi.

Ja reiz sākts putnus dzirdināt, tas jādara atbildīgi – visu vasaru.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.