Lai pārliecinātu lidoņus apmesties dārzā, jāslēdz godīgs līgums – vasarā jūs palīdzat man, ziemā – es jums!

Visādi sīki putniņi dārzā ir lielākie palīgi, jo prot tikt galā ar postīgajiem kaitēkļiem. Tāpēc ir laiks sagādāt ziemas barības krājumus arī putniņiem.

Zīlītēm, zvirbulīšiem un citiem vietējiem varoņiem ziemā atspaids ir dažādas sīkas sēkliņas. Vērtīgas visas sēklu pogaļas, kas rodamas dārzā, piemēram, magoņu galviņas, nātru, balandu, diļļu, deviņvīruspēka, kaņepju, pļavas puķu sēklas. Arī, sakopjot puķes dobēs un puķu kastēs, noziedējušās ziedkopas der savākt. Pat petūnijām, atraitnītēm, puķu tabakai noraujamās sēklotnes kādam noderēs dzīvības saglabāšanai.

Īpaša piekrišana būs saulespuķu galvām – daļu var atstāt dārzā kā spēcinājumu tiem mazajiem, kas atkal atlidos nākampavasar, bet daļu paglabāt istabā ziemas barībai palicējiem.

Savāktās sēklas ieteicams vākt pēc iespējas sausākā, saulainā dienā. Svarīgi guvumu labi izžāvēt – var izbērt uz kādas sildierīces. Labi žūst, ja uz apsildāmās grīdas noklāj avīzi un izber guvumu tur. Ja ir liela saldētava, sēklotņu vīkšķīšus var glabāt tajā.

Putnu sēkliņas ieteicams glabāt aizskrūvējamā burkā vai pakārt saišķīšus tā, lai peles cienastiņu neatrastu pirmās.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.