Ielūkojamies Mēness kalendārā. Kādiem dārza darbiem laiks labvēlīgs – kad stādīt, kad ravēt, kad ražu vākt? Bet kad dārzu labāk netraucēt?

Reklāma

20.–21.05. Sakņu dienas. Apstrādā un mēslo augsni. Stāda kartupeļus, sīpolus, vasaras ķiplokus, topinambūrus, sakņu seleriju. Sēj bietes, burkānus, redīsus, kāļus, rāceņus, turnepšus.

22.–23.05. (rīta puse). Ziedu dienas. Sēj un stāda vasaras puķes, to skaitā gladilas, dālijas, kannas, bego-nijas. Dala un pārstāda ziemcietes, kā arī pastā-vīgā vietā košumkrūmus no konteineriem. Sēj nektāraugus. Pārstāda ziedošos telpaugus. Vāc tējām pavasara ziedus. Pļauj zālienus.

23. (no pusdienas)–25.05. (līdz pēcpusdienai). Lapu dienas. Sēj lapu dārzeņus un zālājus. Stāda kāpostus, puravus, sīpolus lokiem. Dala, pārstāda un stāda hostas, dekoratīvās stiebrzāles un citus krāšņumaugus, kokus un krūmus no konteineriem. Pārstāda telpaugus. Laista.

26.–27.05. Augļu dienas.  Sēj zirņus, pupas, pupiņas, ķirbjus, gurķus, kabačus. Stāda zemenes. Novāc rabarberu kātus pārstrādei.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.