Ielūkojamies Mēness kalendārā. Kādiem dārza darbiem laiks šonedēļ labvēlīgs – kad stādīt, kad ravēt, kad ražu vākt? Bet kad dārzu labāk netraucēt?

18.–19.03. Ziedu dienas. Sēj, piķē un pārstāda vasaras puķes dēstiem. Ja nepieciešams, pārstāda ziedošos telpaugus. Modina un liek diedzēties begoniju un kannu gumus. Pakāpeniski atbrīvo no pieseguma rozes un citus sala jutīgos augus.

19. (no pēcpusdienas)–21.03. (līdz pusdienai). Lapu dienas. Sēj lapu dārzeņus un garšaugus, kā arī piķē un pārstāda jau agrāk sētos. Stāda kokus mežos un parkos. Sēj zālājus ātri izkalstošās augsnēs. Pārstāda telpaugus. Laista augus.

21. (no pusdienas)–24.03. (līdz pusdienai). Augļu dienas. Sēj, stāda, piķē un pārstāda tomātus, papriku, baklažānus, fizāļus un citus augļu dārzeņus. Sakopj un veido ogulājus, augļukoku vainagus.

24.03. (no pusdienas). Sakņu diena. Apstrādā un sagatavo aug-sni sējai un stādīšanai. Sēj agros sakņagus,  redīsus burkānus, pastinakus, melnsaknes. Atlasa sēklai kartupeļus un liek diedzēties gaismā.

25.03. Stādīšanai un sēšanai nelabvēlīgs laiks. Steidz novākt nevietā augošus krūmus un kokus.

Ja Māras diena, 25.03., ir auksta, tad vēl 40 dienas laika apstākļi var būt līdzīgi.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.