Iespējams, kāds savā jaunā gada apņemšanās sarakstā ierakstījis arī vēlmi atrast sev tīkamu nodarbošanos brīvajā laikā. Viena no labākajām – skatīties izstādēs, ko citi dara, un mēģināt kaut ko veidot paša rokām.

Līdz 29. februārim kultūras centrā Imanta apskatāma kultūras centra Iļģuciems tautas lietišķās mākslas studiju 2023. gadā veidotā darbu kopizstāde Tīrums. 

Tā parāda seno tautas arodu un prasmju saglabāšanas tradīcijas. 

Izstādē apkopoti tautas lietišķās mākslas darbi, kas tapuši gada garumā un ļauj sajust meistaru mūsdienīgo pieeju šiem senajiem arodiem. 

Izstādē "Tīrums".

Radīt traukus, aust, adīt, pīt no klūgām vai meldriem, izkalt priekšmetus no dzelzs – tās visas ir senas prasmes. Bet mūsdienu vidē un ar dizaina pieskārienu viss kļūst pielāgots pašreizējā laikmeta vajadzībām.

Dizainere, keramiķe Madara Atiķe ir viena no nedaudzajām sava aroda meistarēm, kas traukus veido pēc sentēvu metodēm. 

Viņas darbnīcā Saules ceplis Kuldīgas novada, Padures pagasta Medulājos tiek vadītas arī meistarklases un ierādītas pamatiemaņas ikvienam interesentam. 

Madaras Atiķes keramika.

Bet kultūras centrā Imanta izstādē Sirds ceļš var pārliecināties, ka māls ir tik fantastisks dzīvības enerģijas nesējs un, ar to darbojoties, dvēsele gavilē. Tā saka pati māksliniece. Izstāde apskatāma līdz 31. janvārim.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.