Ko darīt, ja dracēnai rullējas un kalst lapas? Jaunie dzinumi aug labi, bet paaugušās lapas vēlāk kļūst neglītas. Varbūt vainojami kaitēkļi? Jautā Evita Ogrē.

Dracēna ir izturīgs un pieticīgs augs, tai nav raksturīgi kaitēkļu vai slimību bojājumi. Telpaugu speciāliste Zane Purne spriež, ka vainojamas kļūdas kopšanā vai auga novietojumā. Vispirms saimniecei vajadzētu kritiski novērtēt puķes dzīves apstākļus.

Dracēna spēj paciest paēnu, taču gaismas varbūt ir pārāk maz. Vai gluži otrādi – pa logu iespīd saule un cepina to. Līdz ar to temperatūras svārstības ir pārāk lielas.

Dzeltē lapas.

Svarīgs ir vienmērīgs mitruma režīms. Puķe cietīs, ja vienu brīdi tiks aplaistīta pamatīgi, vēl paliktnī atstājot ūdeni (kā to nereti dara, aizbraucot atvaļinājumā), bet pēkšņi sāksies sausuma periods. Dracēna var pieciest daudz, taču caurvējš, pārāk liels gaisa mitrums vai sausums tai nav pa prātam.

Iespējams, puķei tiek dots nepiemērots mēslojums, vai tā ir par daudz. 

Ar laiku augam netīkama var kļūt arī augsne podā – tā ir pārāk kaļķaina, sablīvējusies.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.