Zinu, ka rudens pusē retāk jāmēslo istabas puķes, bet orhidejas – falenopši – ir vienos ziedos. Vai tās vajag mēslot? Jautā Estere Rojā.

"Ir telpaugi, kam ir izteikts miera periods, un tādi, kas iztiek bez tā," skaidro Nacionālā botāniskā dārza Oranžērijas augu nodaļas vadītāja Zane Purne. 

Piemēram, amariļļiem vispār atmirst virszemes daļas. Dažiem vajadzīgas vēsākas telpas, samazināta laistīšana.

Falenopši ir tropu augi, kam nav izteikta miera perioda. 

Tāpēc tās tik labi iedzīvojušās dzīvokļos, kur visu gadu ir silts, un pielāgojušās pat centrālās apkures sausinātajam gaisam. 

Tās nepārtraukti veido un raisa ziedus, turpinot augšanu, tāpēc jāmēslo visu laiku, arī ziemā. Gaismas trūkuma dēļ ziedēšana falenopsim, kas jau gadiem ilgi audzis uz palodzes, var mazināties. 

Orhidejas.

Taču, ja orhidejām nodrošina mākslīgo apgaismojumu, tās ziedēs bagātīgi arī tumšajā laikā. Ziedošās orhidejas, ko nopērk ziemā, audzētavās ir saņēmušas optimālu siltumu, gaismu un barošanu.

Mēslojumu lieto atbilstoši izvēlētajam līdzeklim pievienotajai instrukcijai. Telpaugu mēslojumu piedāvājums ir ļoti plašs, bet noteikti jāizmanto tikai speciāli orhidejām paredzētais.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.