20. novembrī plkst. 19 Dailes teātrī un 21. novembrī plkst. 19 Liepājas koncertzālē "Lielais dzintars" flamenko balets no Madrides uzstājas ar īpašu "Karmenas" versiju.

Slavenā Žorža Bizē mūzikas pavadījumā (ģitāra, flauta, sitamie instrumenti, vokāls) patiesu vizuālo baudījumu sniedz spilgti tērpi un kaislīga deja. Tas ir uzvedums, kurā galveno lomu spēlē mīlestība un naids, kaisle un nāve. Tas ir uzvedums, kurā patiesas un dziļas jūtas ņem virsroku pār saprātu. Libreta pamatā ir Prospēra Merimē tāda paša nosaukuma novele. Darbība notiek 19. gadsimta sākumā Seviljā, kur karavīrs Dons Hosē iemīlas skaistajā čigānietē Karmenā. Tomēr Karmena, kas pati veicinājusi šo neprātīgo iemīlēšanos, izvēlas aiziet no tās nāvē.

"Ballet Flamenco de Madrid" ir radies ar nepieciešamību salauzt klišeju, kas apgalvo, ka spāņu deja ir vienkārši flamenko. Tas ir jauns redzējums, kurā stāstu veido jūtas, ko var izpaust caur deju.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.