Ielūkojamies Mēness kalendārā. Kādiem dārza darbiem laiks labvēlīgs – kad stādīt, kad ravēt, kad ražu vākt? Bet kad dārzu labāk netraucēt?

Reklāma

8.07. Lapu diena. Laista visu un visur, kur nepieciešams. Mēslo zālājus, ja vajadzīgs atāls. Mēslo arī vēlo šķirņu kāpostus. Sēj zālājus un zaļmēslojuma augus, ātri augošus garšaugus un lapu dārzeņus.

9.–11.07. (līdz pēcpusdienai) Augļu dienas. Veic nepieciešamos kopšanas un veidošanas darbus gurķiem un tomātiem, normē ražu ābelēm, bumbierēm, plūmēm. Sakārto un mēslo noražojušo zemeņu un vasaras aveņu stādījumus. Vāc un pārstrādā augļu, dārzeņu, ogu un augļu ražu.

11.07. (no pēcpusdienas), 13.–15.07. (līdz pusdienai) Sakņu dienas. Apstrādā augsni rudens sējumiem un stādījumiem. Sēj zālājus un zaļmēslojuma augus. Sēj rudens šķirņu redīsus un daikonus.

12.07., 15.07. Ziedu dienas. Lai saglabātu dobes krāšņas, stāda vasaras puķes. Pastāvīgā vietā stāda ziemcietes no konteineriem, dala un pārstāda īrisus. Griež ziedus, ja nepieciešams tos ilgāk saglabāt svaigus. Vāc ārstniecības augus un griež zarus pirtsslotām. Ievāc puķu un nektāraugu sēklas. Apgriež dzīvžogus un sapucē ziedošos augus, pļauj zālienus.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.