Atsākot lietot ūdeni pēc ilgstošas prombūtnes, nepieciešams kārtīgi notecināt gan auksto, gan karsto ūdeni, lai mazinātu iespēju inficēties ar leģionelozi, atgādina Veselības inspekcija.
Speciālisti vērš uzmanību, ka ūdeni būtiski tecināt tā, lai aukstais ir spirdzinoši vēss, savukārt karstais izteikti karsts un lai, tam tekot, neveidojas aerosols. Tāpēc iesākumā ūdens krāns atverams nedaudz, ļaujot ūdenim tecēt lēnā plūsmā. Pēc tam plūsmu pakāpeniski palielina, līdz krāns atvērts pilnībā. Saslimšanu izraisošās baktērijas īpaši vairojas siltā ūdenī, karstā un aukstā ūdenstvertnēs, cauruļvados ar nelielu ūdens plūsmu vai stāvošā ūdenī, piemēram, dzīvokļos, kur atvaļinājuma laikā vasarā kādu laiku dušas un krāni nav tikuši izmantoti.
Tā kā vasarā izglītības iestādēs, sporta centros, dienesta viesnīcās un bērnudārzos ilgstošu laiku ūdens netiek lietots, tas kļūst sastāvējies, tāpēc īpaši būtiski to notecināt.
Leģioneloze jeb leģionāru slimība ir infekcijas slimība, kura bieži norit kā pneimonija. Baktērijas īpaši vairojas ūdens apgādes sistēmās, ja ūdens temperatūra ir robežās no +20 līdz +45 grādiem un organisko vielu jeb bioloģiskā aplikuma un nosēdumu klātbūtnē. Tā kā leģionellas baktērijas dzīvo dabas ūdeņos, pilnībā iznīcināt tās praktiski nav iespējams, bet var novērst to pārmērīgu savairošanos. Vienkāršākais paņēmiens ir pastāvīga augstas karstā ūdens temperatūras uzturēšana sistēmā.