Rokdarbi iedvesmo! Tāpēc jau ilgstoši līdztekus žurnālam "Praktiskie Rokdarbi" iznāk arī tematiskie pielikumi. Šoreiz jūsu uzmanībai piedāvājam attēlā redzamās cepures darba gaitu no pielikuma "Adītas un tamborētas cepures".

Reklāma

Materiāli

  • Pusvilnas dzija
  • Tamboradata nr. 3
Berete mozaīkveida tamborējumā.

Darba gaita

  • Berete tamborēta ar rakstainu joslu mozaīkveida tamborējumā, kā materiāls izvēlēts divu krāsu pusvilnas dzija.
Beretes raksts.
Beretes raksts un tehniskais zīmējums.
  • Bereti tamborē no augšas, vidū uzmetot gaisa cilpiņu pīnīti, savieno aplī, kurā ietamborē 12 bezapmetuma stabiņus. Turpina tamborēt bezapmetuma stabiņus (aizķerot aiz aizmugurējās cilpiņas malas), katrā rindā pakāpeniski pieaudzējot sešās vietās, vienā cilpiņā ietamborējot divas cilpiņas. Kad vajadzīgais platums ir pieaudzēts, aptuveni 7 cm turpina tamborēt nepieaudzējot. Cepures virsējai daļai sešās vietās (kur iepriekš pieaudzēja) turpina samazināt cilpiņu skaitu, līdz sasniegts galvas apkārtmērs.
  • Cepures malas joslai vienā raportā ir 12 cilpiņas. Beretei ir 9 raporti (29 x 9). Tālāk turpina katru rindu tamborēt, pamīšus mainot krāsas vispirms ar tumšo dziju, nākamo rindu, aizķerot aiz tamborējuma tālākās cilpiņas, kura būs cepures iekšējā malā, tamborē ar gaišo dziju (skat. cepures raksta zīmējumu). Vienkārša rūtiņa nozīmē, ka tamborē bezapmetuma stabiņu, aizķerot aiz aizmugurējās cilpiņas, bet rūtiņa ar x nozīmē, ka tur tamborē vienkāršo stabiņu ar vienu apmetumu, to aizķerot aiz iepriekšējās kārtas priekšējās cilpiņas. Josla veidojas no 11 rindām.
Berete un soma mozaīkveida tamborējumā.
Komplektā ir arī soma, kuras pamats tamborēts no vienkrāsainiem tumšākiem bezapmetuma stabiņiem, bet visa soma – rakstaina. Augšmalas apdare arī veidota vienkrāsaina.