Vienmērīgam krāsojumam jāizvēlas atbilstīgi un kvalitatīvi krāsošanas instrumenti.

Otiņas dažādām krāsām

Dabīgo saru otas paredzētas eļļas bāzes krāsām un lakām, bet sintētiskie sari ūdens bāzes krāsām. Uz otām izmanto universālu krāsas indikāciju – sarkans nokrāsots gals paredzēts šķīdinātāja bāzes krāsām, zils – ūdens bāzes, bet brūns gals – koka apstrādes šķīdumiem. Otām, kam gals nekrāsots, piemērotāko lietojumu norāda etiķete un paša roktura krāsojums, ja tas veidots no plastmasas.

Veltņi dažādām tekstūrām

Ja plakne ir ar tekstūru, vienmērīgam krāsojumam jāizvēlas atbilstīgi pūkains veltnis. Plakanām virsmām var izvēlēties veltni ar īsu pūkojumu. 

Pērkot krāsu, padoms jālūdz pārdevējam, jo mīkstie putu veltnīši nav piemēroti lietošanai ar visām krāsām. Tikko iegādātu veltni ieteicams notīrīt no liekās pūkas ar līmlenti vai drēbju rullīti.

Ir pieejami dažādu izmēru rokturi un veltņu stiprināšanas diametri, tāpēc ieteicams tos iegādāties viena ražotāja. Pērkot atšķirīgu ražotāju, iespējams, veltnis uz roktura nederēs vai kārtīgi nefiksēsies. Atkarībā no plaknes izmēra jāizvēlas piemērots veltņa platums, lai krāsošana ritētu veiklāk un vienmērīgāk.

Vieglākai kopšanai krāsas vanniņai pieejami ieliktņi, ko pēc krāsošanas var izmest. Pēc darba krāsošanas instrumenti uzreiz jāiemērc ūdenī vai šķīdinātājā atkārtotai izmantošanai.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.