Ielūkojamies Mēness kalendārā. Kādiem dārza darbiem laiks labvēlīgs – kad stādīt, kad ravēt, kad ražu vākt? Bet kad dārzu labāk netraucēt?

Reklāma

25.06. Sakņu diena. Ravē un rušina sējumus un stādījumus. Sakārto komposta kaudzes. Mēslo sakņaugus. Norok tulpju sīpolus.

26.06. Nelabvēlīga diena. Ravē un pļauj nezāles.

27.06. Ziedu diena. Vāc ārstniecības augus tējām, griež zarus pirtsslotām. Pļauj zālienus un zālājus. Griež spraudeņus ziedošo augu pavairošanai.

28.–30.06. Lapu dienas. Laista un mēslo augus. Sēj ātri augošus garšaugus. Apgriež skābenes, maurlokus, rabarberu ziednešus un bojātās lapas. Appļauj jaunos zālienus un zālājus, kā arī apgriež jaunus, skrajus dzīvžogus.

1 .07. Augļu diena. Lasa ogas. Novāc gurķus, tomātus, kabačus. Skābē, konservē, gatavo ievārījumus. Normē ražu ābelēm, bumbierēm, plūmēm. Veic kopšanas un veidošanas darbus tomātiem un vīnogulājiem. Veido vainagus ķiršiem.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.