Jaunās paaudzes 'Case IH Axial-Flow' kombaina jaunākais izskats un, protams, arī saturs saņēma starptautisko "Dot Design Award" balvu. "Red Dot Design Award", ko piešķir katru gadu, ir viens no pasaulē lielākajiem dizaina konkursiem.

Reklāma

Ieskats jaunajā Case IH Axial-Flow sērijā tika sniegts jau starptautiskajā lauksaimniecības tehnoloģiju izstādē "Agritechnica 2023" Vācijas pilsētā Hannoverē, un jaunais kombains nesen debitēja arī Ziemeļamerikā.

Case IH Axial-Flow 11 ir 10+ klases kombains, kas aprīkots ar divu rotoru tehnoloģiju un inovatīvo AFS Harvest Command automatizācijas sistēmu. Līnijas topkombains ir aprīkots ar 16 cilindru FPT Cursor dzinēju ar jaudu 775 ZS (bet klīst runas, ka tiek ražots modelis ar dzinēja tilpumu 20 litru un jaudu līdz 1000 ZS), graudu piltuvi ar tilpumu gandrīz 20 kubikmetru un izkraušanas sistēmu ar jaudu 211 litri minūtē. 

Harvestera rotorus darbina jauda plus CVT, kur rotoru griešanās ātrumu var regulēt dažādiem kultūraugiem.

Tie var arī griezties pretējā virzienā. Uz rotoriem ir uzstādīti HX+ amortizatora stieņi. Jaunajai rotora korpusa pakāpeniskajai konstrukcijai jānodrošina efektīvāks graudu atdalīšanas process no vārpas.

AFS Pro 1200 displejs nodrošina jaunu produktivitātes un savienojamības līmeni ražas novākšanā. Displejs ir aprīkots ar pretatspīduma ekrānu, Bluetooth iespēju un pazīstamo Android interfeisu. Kombaini AF11 ir aprīkoti ar diviem šādiem displejiem, kas atrodas viegli sasniedzamā attālumā. Pieejama arī jau pazīstamā Case IH AFS Harvest Command kombaina automātiskās regulēšanas sistēma. To izmanto, lai automātiski pielāgotu kombaina parametrus atkarībā no pašreizējiem ražas novākšanas apstākļiem, un tā sastāv tikai no kameras (skenē tvertnē nonākušos graudus un norāda uz bojājumu vai piesārņojuma esamību) un sensoru pāra. Pārējos parametrus sistēma saņem no galvenajiem darbības sensoriem. 

Tikai no operatora ir atkarīgs, vai jāievada novāktās labības veids vai jāizvēlas kāda no ražas novākšanas stratēģijām (uzsvars uz graudu kvalitāti vai maksimālo produktivitāti). Pēc tam sistēma ražas novākšanas laikā automātiski pielāgo rotoru, sietus vai kustības ātrumu. 

Šis ir svarīgs palīgs gan pieredzējušiem, gan nepieredzējušiem kombainieriem.

Iekārtai ir arī jaunā Cross Flow Plus tīrīšanas sistēma, kurai ir par 32% lielāka tīrīšanas virsma nekā iepriekšējiem modeļiem. "Red Dot Design Award ir liels pagodinājums dizaina komandai, kas veido jauno Axial Flow," saka Deivids Vilkijs, Case IH mātesuzņēmuma CNH rūpnieciskā dizaina direktors. "Mēs vēlējāmies radīt izskatu, kas parādītu, ka šis kombains ir daudz vairāk nekā esošo tehnoloģiju ideju atjauninājums un ka tas tiešām ir kaut kas pilnīgi atšķirīgs. Esmu ļoti gandarīts, ka Red Dot žūrija atzina mūsu centienus izveidot stilu, kas atbilst Axial-Flow AF būtībai."

Kombainam vajadzētu nonākt sērijveida ražošanā 2025. gadā.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.