Kartupeļu maisi, bišu stropi un pat koki – tās ir tikai dažas no lietām, ko Baltijas valstu iedzīvotāji mēģinājuši nosūtīt ar kurjera palīdzību,

Reklāma

Tā  vēsta uzņēmuma "Smartpost Itella" pārstāvji. Viņi arī norāda, ka kāds asprātis centies iepriecināt saņēmēju, nosūtot ieslēgtu vibratoru.

Tipiskākie produkti, ko latvieši, kā arī lietuvieši un igauņi izvēlas sūtīt vai saņemt pakomātos, esot apģērbs, apavi, kosmētika un elektronikas preces. Salīdzinājumā ar kaimiņiem, Latvijā ir populārāka arī medikamentu piegāde. Savukārt lietuvieši pakomātus aktīvi izmanto arī grāmatu sūtīšanai.

Visās trijās Baltijas valstīs aptaujātie pakomāta pakalpojumu izmantojot vidēji vienu reizi mēnesī. Aktīvākie sūtītāji un saņēmēji ir sievietes, kā arī iedzīvotāji vecumā no 25 līdz 44 gadiem. Latvijā un Igaunijā pakomātus biežāk izmanto lauku reģionu iedzīvotāji, bet Lietuvā šis piegādes pakalpojums ir iecienītāks tieši pilsētās dzīvojošo vidū.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.