Dabas aizsardzības pārvalde (DAP) lauksaimniekiem pagājušajā gadā par nemedījamo dzīvnieku nodarītajiem kaitējumiem sējumiem, zivju dīķiem un bišu dravām kompensācijās izmaksājusi vairāk nekā 830 000 eiro.

Par kaitējumu augkopībā pieņemti 11 lēmumi, kompensācijās izmaksāts vairāk nekā 131 000 eiro. Galvenās putnu sugas, kuras nodarīja postījumus augkopībai, pērn bija zosis, dzērves un krauķi.

Arī šopavasar Dabas aizsardzības pārvaldē ir vērsušies pirmie lauksaimnieki, kuri savu sējumu pasargāšanai vēlas limitēti šaut migrējošās zosis. Kā ik pavasari, iestājoties aktīvam putnu migrācijas laikam, tīrumos pulcējas migrējošo zosu bari, kas lidojuma starplaikos atpūšas un uzņem barības vielas turpmākajam ceļam. DAP izsniedz limitētu skaitu atļauju zosu šaušanai ar medību ieročiem tikai aizbiedēšanas un kultūraugu pasargāšanas nolūkā. DAP kopā ar Valsts meža dienestu pavasara sezonā veikšot regulāras pārbaudes, lai konstatētu, kā lauksaimnieki ievēro izsniegto atļauju nosacījumus un vai tiek izmantotas arī citas metodes putnu atbaidīšanai – vizuālie un skaņas traucējumi.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.