Rīgas Psihiatrijas un narkoloģijas centrs (RPNC) kopā ar Latvijas Psihiatru asociāciju uzsāk bezmaksas semināru ciklu "Drosmīgi par demenci" ar mērķi veicināt sabiedrības izglītošanu par šo slimību un sniegt atbalstu pacientu radiniekiem.

Reklāma

Aprīlī un maijā plānoti trīs semināri. Tie notiks klātienē RPNC jaunā ambulatorā centra konferenču zālē Tvaika ielā 2. Visus seminārus filmēs un video ierakstus publicēs RPNC mājaslapā un "Youtube" kontā, kur tos sev ērtā laikā varēs noskatīties ikviens interesents. Pirmais seminārs "Drosmīgi par demenci – kas tas ir un ko darīt tālāk: dzīve ar diagnozi", kuru vadīs Latvijas Psihiatru asociācijas prezidents profesors Māris Taube, notiks 30. aprīlī no plkst. 15 līdz 17. Apmeklētājiem būs iespēja gan uzdot jautājumus, gan iegūt savā īpašumā grāmatu "Kas būtu jāzina par Alcheimera slimību un citām demences formām".

"Demence nav vienkārša novecošana, tā ir slimība, kuru biežāk nevar izārstēt, bet var iemācīties ar to sadzīvot, bremzēt tās attīstību, palīdzēt pacientiem un viņu tuviniekiem tikt galā ar šo dzīves izaicinājumu. 

Tuvinieks ar demenci nav kļuvis slikts cilvēks, tā ir slimība, kas ir izmainījusi viņa dzīvi. Ne pacients, ne tuvinieki nav vainīgi pie šīs situācijas, bet mācīsimies kopīgi tikt ar to galā. 

Par to arī runāsim mūsu seminārā," uzsver profesors Māris Taube.

Demence ir smadzeņu darbības traucējumi, kas izsauc neatgriezeniskus, pieaugošus un daudzpusīgus kognitīvo jeb prāta funkciju traucējumus, kuru rezultātā rodas atmiņas, valodas, vizuāli telpiskās izjūtas, prasmju un spriešanas spēju izmaiņas. Biežākie demences veidi ir Alcheimera slimība un vaskulāra demence, ko izraisa smadzeņu asinsrites traucējumi. Statistika liecina, ka Latvijā ar demenci slimo 8500 cilvēku. Taču tā izplatīta daudz plašāk, jo nereti netiek diagnosticēta.

Savu dalību pirmajā seminārā var pieteikt līdz 29. aprīlim, rakstot uz e-pastu liva.stalmane@rpnc.lv vai rakstiuz@rpnc.lv.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.