Neviens jau laimi garām nelaidīs, satvēris skursteņslaucītāja Māra Bambja mundiera spožo pogu, pārlaimē pat piemirstu, ko īsti vēlējos...

Kā pašam Mārim ar laimi? Viņš pasmaida un nosaka: "Dažreiz ir." 

Mūsu valstī strādā 80, Rīgā – 30 skursteņslaucītāju. Pagaidām šo amatu var apgūt pie pašiem meistariem, taču tiekot gatavota mācību programma tehnikumam. 

Ikdienā Māris ir darba tērpā, šoreiz uzvilcis svētku mundieri.

Ikdienā Māris ir darba tērpā, šoreiz uzvilcis svētku mundieri: galvā cilindrs, kas kalpo arī par amortizatoru, aizsargu, jo nereti, darbojoties bēniņos, pagrabos, pret kādu šķērsli nejauši var sadauzīt galvu. 

Virsjakas galvenā rota – spožās pogas, kurās attēlots skursteņslauķis pie skursteņa. 

"Ārzemēs tās ražo rūpnieciski, pie mums – ir meistaru roku darbs," norāda Māris Bambis. 

Pie platās jostas, kam draugu dāvāta sprādze ar biedrības ģerboni, – darbarīki: rokas slotiņa un saliekamā karote sodrēju savākšanai.

Josta.

Ziemassvētki ir laiks brīnumiem, lai darbojas arī laimes pogas efekts – nes veiksmi un ilgu piepildījumu ikviena cilvēka mājās un likteņos.

Poga.

Taču visbiežāk veiksmi radām paši, tāpēc Māris aicina dūmvadus iztīrīt jau vasarā, lai rudenī nebūtu lieka uztraukuma. 

Ziņas par sertificētiem dūmvadu tīrītājiem atrodamas interneta vietnē "www.skurstenslaukiem.lv", kur publiskots Latvijas Skursteņslaucītāju amata brālības biedru – gan meistaru, gan zeļļu – oficiālais saraksts.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.