Izdevniecība "Latvijas Mediji" laidusi klajā dārzkopības padomu grāmatu "Praktisks augļu dārzs". Konsultējusi Gita Zandare.

Viens no katra latvieša mazajiem sapņiem ir pašam savs augļu dārzs. Kā to iekārtot, kopt un gādāt par izcilu ražu, stāstīts un ar fotoattēliem rādīts grāmatā "Praktisks augļu dārzs". Ābeļu, bumbieru, ķiršu, persiku, aprikožu, eksperimentētājiem – arī nektarīnu šķirnes, ģimenes galdam ieteicami un ražīgi ogulāji. Padomi vīnkoku, citu augļiem bagāto vīteņaugu izvēlē un kopšanā.

"Grandiozs darbs sanācis, iespaidīga satura grāmata, gribēšu pāris eksemplārus iegādāties arī sev,"

grāmatas konsultante, dārzkope Gita Zandare.

"Dārzs un darbošanās tajā sagādā prieku. Katrs dzinums, zieds un auglis var būt kā brīnums, ko vēlēsieties ieraudzīt ik gadu no jauna. Tāpat ikvienam darbam dārzā vēlams būt tādam, kas padarāms brīvajā laikā, patīkamā sabiedrībā kopā ar ģimeni un draugiem, atpūšoties, jo dārzam un tā kopšanai nevajadzētu būt slogam un grūtam pienākumam. Ja sākumā šķiet, ka darbu ir daudz, tad pēc laika ir patīkami atzīt, ka pienākumi sagādā prieku. Ja vien dārzs kopējam nav par lielu! Kā to noteikt un paredzēt atbilstošu vajadzībām – lasiet šajā grāmatā. Ja ir tāda iespēja, ķerieties klāt sava augļu dārza veidošanai, dariet to droši! Svarīgi izprast, ka augļu koki kā dabas daļa ir diezgan pašpietiekami, vien jācenšas tos apkopt atbilstoši dārza kopskata un ražas nodrošināšanas prasībām. Un to nav jācenšas paveikt dažu nedēļu laikā agri pavasarī, kokus var veidot visu cauru gadu, tikai mērķis, ko ar to gribam sasniegt, katrā brīdī ir cits. Augļu koku stādām vienreiz, bet, pienācīgi, zinoši par to rūpējoties, augļus baudīsim gadu desmitiem!" 

Grāmata “Praktisks augļu dārzs”.

Grāmatā iekļauti praktiski dārzkopības padomi par: 

  • Ābeļu, bumbieru šķirnes un kopšana;
  • Visgaršīgākie ķirši, ražīgākās plūmes piemājas dārzam;
  • Aprikozes, persiki un nektarīni – audzēšanas nosacījumi;
  • Padomi ogulāju un augļus nesošu vīteņaugu izvēlei;
  • Eksotiski augļukoki un to izvietojums dārzā;
  • Dārza veselībai: kokaugu kaitēkļi un slimību ierobežošana.

KONTEKSTS

Grāmatu izdevniecība "Latvijas Mediji" darbu sāka 1998. gadā ar latviešu rakstnieka Vladimira Kaijaka romānu "Enijas bize". Oriģinālliteratūra allaž ir bijusi izdevniecības galvenais stūrakmens un veiksmes stāsts. Vairāki romāni saņēmuši "Lielo lasītāju balvu". Šodien izdevniecība "Latvijas Mediji" piedāvā oriģinālo un tulkoto literatūru, vēsturi un dokumentālo literatūru, praktiskās grāmatas, gadagrāmatas, kalendārus, bērnu grāmatas. Katru gadu izdevniecība lasītāju rokās nodod vairāk nekā 100 dažādu nosaukumu darbus.

Jaunākās grāmatas meklē izdevniecības veikalā šeit