Ar Laimu Bakānu tikāmies viņas tērpu un gleznu izstādē, kas bija darināti “crazy wool” stilā, un pārsteidza valdošās košās krāsas visos darbos.

Piespraude, kuras pamatā ir divi auskari, kuri appērļoti ar dažādu izmēru un formu pērlēm.
Laimas Bakānes piespraudes
Reklāma
Laimas Bakānes piespraudes ir tik košas un krāsainas, kā viņas “crazy wool” darbi. Viņa tagad dodas pērļu medībās – meklē, atrod un iegādājas visādas sīklietiņas, kas var noderēt brošiņām.

Apmēram pirms gada Laima Cesvaines pils izstādē iepazina Kristīnes Japiņas smalkās rotas un nolēma, ka vēlas iemācīties tās darināt. Un cita pēc citas Laimas mājās pie lielā darba galda tapa interesantas piespraudes: no dažādu izmēru pērlēm, auskariem, ziediem, sirsniņām, dzīvnieku attēliem un pat nozīmītēm... Pašlaik kopumā vairāk nekā simts darbiņu. Iespaidīgi!

Formas un lielums tām ir visdažādākais – nav divu vienādu brošiņu. Laima stāsta, ka mājās ir liels skaits kārbu, kur glabājas pērles, ziedi un citas nepieciešamās detaļas. “Man ir daudz kastu, kur viss salikts pa krāsām. Tā kā izmantoju ļoti dažādas sīklietiņas, vienai pat ir nosaukums “Čibriki”,” rotu izgatavotāja skaidro.

Meistare pērles un citus interesantus rotu sīkumiņus uz piespraudēm paredzētām sagatavēm piestrādā ar atbilstošu 0,2 vai 0,3 mm stieplīti.

Laima Bakāne uzsver, ka dažiem patīkot tieši maza izmēra brošiņas, kur arī valda visu krāsu toņu, pērļu un dažādu sīku elementu buķete.

PRAKTISKIE ROKDARBI

Žurnāls "Praktiskie Rokdarbi" ir vienīgais izdevums, kas atspoguļo Latvijā darinātos rokdarbus jau kopš 2012. gada. Tajā publicē tādas populāras rokdarbu tehnikas kā adīšanu, tamborēšanu, aušanu, šūšanu, izšūšanu un plašu hobiju darbu klāstu. Sadarbojoties ar pirmsskolu un skolu pedagogiem, žurnālā redzami arī bērniem un skolniekiem saistoši darbiņi. 

Abonē žurnālu šeit