Manā personālizstādē “Es nolēmu tev prieku dāvināt” bija redzamas dažādas rokdarbu tehnikas, tajā skaitā arī adīti pirkstaiņi. Tiem par pamatu ņemts raksts no grāmatas “Latviešu tautas māksla”.

Reklāma

Materiāli

  • Pamatkrāsa cimdiem balta; rakstam – tumši zila, zaļa, sarkana un dzeltena divkārtīga šķeterēta “Limbažu tīnes” dzija
  • Adāmadatas nr. 1,5

Darba gaita

1. zīm.Tehniskais raksts.

Uz katras adāmadatas uzmet 18 valdziņus.

Piecas rindas ada labiski, tad vienu rindu ada robiņus, piecas rindas labiski, pieada robiņu malu.

Vienu rindu ada labiski, vienu rindu – baltas dubultbārkstis, vienu rindu – labiski griezti aiz bārkstīm, vienu rindu ada kreiliski, divas rindas – labiski.

Krāsaino bārkšu rindā vispirms ada krāsu rindu labiski, tad – bārkšu rindu. Divas rindas ada ar zilo dziju: 1 valdziņu labiski griezti, 1 valdziņu kreiliski. Vienu rindu ada: 1 valdziņu ar baltu, 1 valdziņu ar zilu dziju, divas rindas ada ar zilo dziju: 1 valdziņu kreiliski, 2 valdziņus labiski.

Etnogrāfisko pīnīti ada: 1 valdziņu ar baltu, otru – sarkanu dziju. Trīs rindas ada labiski ar baltu dziju, vienu rindu ada vienu valdziņu ar baltu, otru – ar zilu dziju. Beigās atkal ada trīs rindas ar baltu dziju labiski.

Tālāk turpina adīt pēc 1. zīmējuma.

Īkšķim atstāj 14 valdziņus. Pārējiem pirkstiem valdziņu skaits redzams 2. zīmējumā.

2. zīm. Valdziņu skaits.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.