Vēl pavisam nesen modes stila un dizaina nodaļas audzēkņi un pedagogi piedalījās Baltijas valstu tekstila nozares profesionālās izglītības iestāžu audzēkņu un pedagogu mācību praktiskās darbības semināra radošajās darbnīcās “Vējš mežģīnēs”.

Semināra laikā tapušo tērpu parāde.

Konkursā radošajās darbnīcās piedalījās dalībnieki no deviņām profesionālajām izglītības iestādēm. Katras komandas sastāvā bija divi jaunieši un viens pedagogs. Konkursa mērķis bija veicināt sadarbību starp Baltijas valstu izglītības iestādēm, audzēkņiem un nozares uzņēmumiem, popularizēt tekstilnozares profesijas un dot iespēju dalībniekiem izaicināt sevi, ļaut vaļu fantāzijai, lai taptu unikāls un neatkārtojams tērps!

Semināra laikā dalībnieku komanda divās dienās izgatavoja tērpu jaunietei no mežģīnēm un citiem tekstilmateriāliem ar pieskaņotiem rotājumiem un aksesuāriem. Bija jāmodelē tērps, jāpiegriež detaļas, jāsašuj un jāapdarina izraudzītais tērps.

Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikuma delegācija: audzēknes un pedagogi.

Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikumu pārstāvēja Lūcija Ruskule un Patrīcija Šulce (pedagoģes Tijas Puškundzas vadībā), kā arī vēl pedagoģes Iveta Pavlovska, Lolita Sīmane un Kristīne Rāmule.

Lūcija Ruskule demonstrē savu kopā ar Patrīciju Šulci uzšūto eleganto kostīmu.

Jaunieši un pedagogi godam pārstāvēja tehnikumu. Lai gan konkursā diplomi netika piešķirti, jaunietes saņēma simpātiju balvu no organizatoriem, kā arī no “Lauma lingerie” nominācijā “Mežģīnes kā mūsdienīga koptēla risinājums”.