Kur likt urnu, kad aizgājēja pelni izkaisīti? Vai to var izmest sadzīves atkritumos? Tas šķiet neētiski. Jautā Inese Pierīgā.

Latvijas Apbedītāju un Krematoriju asociācijas valdes priekšsēdētājs Edgars Timpa stāsta, ka aizgājēju pelnu kapsulas var būt izgatavotas no dažādiem materiāliem: metāla, koka, plastmasas, kombinētiem materiāliem. 

Viena no iespējam ir urnu utilizēt sadzīves atkritumos, vien jāraugās, lai urnā nebūtu iegravēti vai tai kā citādi pievienoti personas dati, proti, aizgājēja vārds, uzvārds un dzimšanas, miršanas datumi.

Par ētiskumu runājot, Edgars Timpa paskaidro, ka jāsaprot – urna ir trauks, tvertne pelnu uzglabāšanai un pārvietošanai. 

Ja savu funkciju tas izpildījis, ir tukšs, bez identifikācijas datiem, tas jāuztver kā praktisks priekšmets – trauks. 

Ja cilvēkam tomēr nešķiet pieņemami to izmest atkritumos vai, piemēram, ja kapsulā iegravēti aizgājēja dati, ir iespēja to nodot atpakaļ pakalpojuma – kremācijas – sniedzējam, kurš parūpēsies par atbilstīgu urnas utilizēšanu.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.