Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) Ģenerālās asamblejas pārskata un vēlēšanu sesija notiks nevis rudenī, kā sākotnēji bija plānots, bet gan 4. jūnijā, vakar paziņoja LOK.

Plāni mainīti, jo Latvijas Olimpisko individuālo sporta veidu apvienība un citas federācijas, kopskaitā 21 organizācija, kas ir LOK biedri, vērsās ar aicinājumu pārskata un vēlēšanu sesiju sasaukt jau jūnijā. Tas tika pamatots ar to, ka Latvijas delegācijai Parīzes olimpiskajās spēlēs (jūlijā–augustā) un tai sekojošajai rezultātu izvērtēšanai jānotiek tādā LOK izpildkomitejas un valdes sastāvā, kam ir dots pilna termiņa jeb četru gadu mandāts. Kā zināms, pērn par LOK pagaidu prezidentu uz gadu tika ievēlēts Jānis Buks, kurš stājās interešu konfliktā nonākušā un demisionējušā Žorža Tikmera vietā. Buks pēc ievēlēšanas norādīja, ka uz pilnu LOK prezidenta amata termiņu (četriem gadiem) nepretendēs. LOK pārskata un vēlēšanu sesijai jānotiek ik pēc četriem gadiem, un tajā tiek vēlēta ne tikai LOK vadība, bet arī LOK individuālie locekļi, LOK izpildkomiteja un LOK revīzijas komisija. Visām kandidatūrām uz šiem amatiem jābūt pieteiktām vienu mēnesi pirms sesijas, šajā gadījumā līdz 7. maijam.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.