No 27. līdz 31. maijam norisināsies Nieru veselības nedēļa, kuras priekšplānā šogad ir hroniskā nieru slimība.

Reklāma

Nieru veselības nedēļa sāksies 27. maijā plkst. 17 ar pacientu atbalsta gājienu, kas sāksies no Veselības ministrijas, tad turpināsies pa Brīvības ielu gar Ministru kabinetu un Finanšu ministriju un beigsies krastmalā. Gājienu organizē Latvijas Nieru slimnieku asociācija un Latvijas Nefrologu asociācija.

Visas nedēļas gaitā būs dažādas informatīvas un izglītojošas aktivitātes digitālajā vidē, savukārt piektdien, 31. maijā, P. Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas nefrologi nodrošinās bezmaksas konsultācijas (pieteikšanās pa tālruni 67045145).

Tāpat Nieru veselības nedēļas ietvaros skolas saņems 25 minūšu garu ierakstītu mācību materiālu, lai veicinātu arī skolēnu zināšanas par nieru veselību.

Latvijas Nefrologu asociācijas prezidente, PSKUS Nefroloģijas centra virsārste, nefroloģe Ieva Ziediņa uzsver, ka 

hroniskas nieru slimības izplatību, aktualitāti un smagumu ietekmē tas, ka tā ir saistīta ar citām izplatītām slimībām 

– diabētu, hipertensiju, hronisku sirds mazspēju, kā arī ar bojājumiem citos orgānos. Pēdējā laikā slimība ir visstraujāk pieaugošais nāves cēlonis pasaulē, tostarp arī Latvijā.

"Gājiens veltīts nieru slimnieku atbalstam, lai viņi varētu saņemt tādu pašu vienlīdzīgu veselības aprūpes pieejamību kā citi slimnieki, lai mēs Latvijā nešķirotu pacientus pēc diagnozes, kad ar vienu diagnozi ir pieejama ārstēšana, bet ar citu ne," saka Ieva Ziediņa.

Aptauja

Par kādu saturu LASI.LV būtu gatavs maksāt?

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.