Itālijas premjerministre Džordža Meloni novērsusi, ka G7 valstu samita noslēguma deklarācijā tiktu pieminētas tiesības uz abortu, atklājuši avoti diplomātu aprindās.

Reklāma

Deklarācijā, kas tradicionāli tiek publicēta samita pēdējā dienā, būs teikts, ka sievietēm ir tiesības uz atbilstošiem veselības aprūpes pakalpojumiem, tostarp, kad runa ir par seksuālo un reproduktīvo veselību, atklāja avoti.

G7 samitā Japānā pagājušajā gadā līderi pauda skaidru nostāju šajā jautājumā. Deklarācijā bija teikts, ka sievietēm jābūt "pieejamiem drošiem un legāliem abortiem un aprūpei pēc aborta".

Reproduktīvo tiesību jomā ASV novērojama lejupslīde kopš 2022. gada, kad ASV Augstākā tiesa atcēla vēsturisko 1973. gada spriedumu lietā Ro pret Veidu, ar kuru tika apstiprinātas sieviešu tiesības uz grūtniecības pārtraukšanu, un nodeva lemšanu šajā jautājumā pavalstīm.

Aptauja

Cik bieži lasi/klausies tiešsaistes mediju LASI.LV?

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.