Itālijas premjerministre Džordža Meloni piektdien noraidīja ideju par abu galēji labējo Eiropas Parlamenta (EP) grupu oficiālu apvienošanos, bet sacīja, ka tas nenozīmē, ka šīs grupas nevarētu sadarboties.

Reklāma

"Pašlaik nav paredzama nekāda apvienošanās forma starp konservatīvajām partijām," sacīja partijas "Itālijas Brāļi" ("Fratelli d'Italia") līdere Meloni.

Ir gaidāms, ka nacionālistu partijas gūs panākumus Eiroparlamenta vēlēšanās, kuras notiks no 6. līdz 9.jūnijam. Tas pamudinājis izteikt pieņēmumus par abu grupu konfigurācijas maiņu, kas palielinātu to ietekmi.

Meloni tiešraides intervijā kādā ekonomikas pasākumā Trento pilsētā tika uzdots jautājums par teorētisku savienību starp Spānijas partiju "Vox" un Marinas Lepēnas pārstāvēto Francijas partiju "Nacionālā apvienība" (RN), kuras pašlaik atrodas divās dažādās Eiroparlamenta grupās.

Meloni, kuras partija līdz ar "Vox" ir Eiropas Konservatīvo un reformistu (ECR) grupā, sacīja, ka viņa neparedz to, ka "Vox" vai RN varētu nomainīt savu grupu.

Viņa tomēr uzsvēra, ka abas partijas "var sadarboties dažos jautājumos, kā mēs to jau darām".

Tām ir "daži kopīgi uzskati (..) piemēram, nelegālās imigrācijas apkarošanā", "mazāk ideoloģiska pieeja" vides pārejas jautājumā, kā arī "Eiropas kultūras identitātes aizsardzībā".

Lepēnas partija ir Identitātes un demokrātijas (ID) grupā tāpat kā Mateo Salvīni partija "Līga", kas ir Meloni valdošās koalīcijas jaunākā partnere.

ID ceturtdien no savām rindām izslēdza Vācijas galēji labējo partiju "Alternatīva Vācijai" (AfD). Šāds lēmums pieņemts pēc incidentiem, kuros iesaistīts AfD politiķis Maksimiliāns Krā, kurš ir AfD galvenais kandidāts EP vēlēšanās, un to ietekmi uz ID reputāciju.

EP Identitātes un demokrātijas grupā bija deviņi AfD likumdevēji.

Starp ID un ECR ir domstarpības dažos svarīgos jautājumos. ID ir skeptiski noskaņota pret ES atbalsta turpināšanu Ukrainai, kas cīnās pret Krievijas iebrukumu, savukārt ECR atbalsta Kijivu tās cīņā.

Nevienai EP grupai pašlaik nav pievienojusies Ungārijas prokremliskā premjerministra Viktora Orbāna partija "Fidesz".  

Aptauja

Vai piedalīsies Eiropas Parlamenta vēlēšanās?

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.