Sestdien agri no rīta uz Gaujas tilta aiz Ādažiem frontāli saskrējās divas kravas automašīnas un traktors. Avārijā cieta trīs cilvēki, divi no kuriem tika nogādāti slimnīcās. Plkst. 13 pa vienu joslu jau ir atsākta satiksme, informē Valsts policija.

Avārijas rezultātā uz aptuveni astoņām stundām tika pilnībā bloķēta satiksme pa Tallinas šoseju minētajā posmā. Valsts policija ziņo, ka pirms plkst.13 negadījuma vietā ir izdevies atbrīvot vienu joslu satiksmes kustībai, un policijas ekipāža regulē satiksmi, lai transportlīdzekļi pamīšus varētu izbraukt abos virzienos.

Glābšanas dienestu darbs notikuma vietā gan vēl turpinās.

Avārijas dēļ autovadītāji tika aicināti izvēlēties citus braukšanas maršrutus vai meklēt apbraukšanas ceļus. Maršrutā Rīga- Saulkrasti negadījuma vietu iespējams apbraukt pa Vidzemes šoseju, tālāk pa Valmieras šoseju un reģionālo autoceļu Saulkrasti- Sēja- Ragana. Iespējams arī īsāks apbraukšanas ceļš, taču tas ved cauri blīvi apdzīvotajiem Ādažiem.

Avārija uz Gaujas tilta.

Brīvdienās, īpaši labos laika apstākļos, Tallinas šoseja ir ļoti noslogota, rīdziniekiem dodoties atpūsties pie jūras un uz laukiem, līdz ar to palēnināta satiksme un sastrēgumi uz Tallinas šosejas Ādažu novadā mēdz būt arī tad, ja nekādi ceļu satiksmes negadījumi nav notikuši. Kā novēroja aģentūra LETA, vairums autobraucēju negadījuma vietu sestdienas priekšpusdienā centās apbraukt tieši caur Ādažiem, kur uz mazākiem ceļiem un ielām bija vērojami kilometriem gari sastrēgumi.

Negadījuma rezultātā cieta arī Gauja, kurā no avarējušajiem spēkratiem ieplūda degviela. Pāris stundas pēc negadījuma VUGD saņēma informāciju, ka no tilta pa notekcaurulēm Gaujā pil degviela un upē ir izveidojušies pleķi, kas ar straumi pārvietojas uz netālu esošo jūru.

Glābēji apsekojuši skarto upes posmu ar dronu un pāri upei vilka bonas, lai ierobežotu vielas tālāku noplūdi. Par notikušo informēti Valsts vides dienests un pašvaldība.