Kad kāds stāsta, cik grūti nostrādājies, cik daudz spēka prasījis darbs un tā tālāk, protams, novērtēju veikumu. Tomēr vienlaikus uz mēles ir jautājums – bet kurš teica, ka būs viegli? Zināms taču, ka Dievs pirmos šās zemes grēciniekus Ievu un Ādamu izdzina no Ēdenes dārza ar vārdiem – tev smagi strādājot, būs maizi ēst visas savas mūža dienas.

Kad Latvijai tika dota iespēja pievienoties Ziemeļatlantijas Līguma organizācijai (NATO) un Eiropas Savienībai (ES), bija skaidrs, ka bez smaga darba tas nenotiks. "Es saspringu. Es strādāju ļoti smagi," par astoņiem gadiem Valsts prezidentes amatā, kuru laikā tikām uzņemti gan NATO, gan ES, bez aplinkiem saka Vaira Vīķe-Freiberga un piebilst – ja nākamās paaudzes ņem dzīvi vieglāk un domā, ka nav jāiespringst, tad tie ir tie rezultāti. Ar "rezultātiem" domājot Latvijas atpalicību daudzās jomās no kaimiņiem igauņiem un lietuviešiem.

Lasu, ka likuma nepilnību dēļ nav iespējams piereģistrēt bruņumašīnas "Patria", kuru būvēšanā līdzās vairākām valstīm piedalās arī Latvijas uzņēmums "Patria Latvia". Izrādās, ka bez reģistrēšanas CSDD tās nevar piedalīties ap divsimt kilometru garos izmēģinājuma braucienos pa vispārējās lietošanas ceļiem. Jājautā, kurš Aizsardzības ministrijā un citos varas gaiteņos nespēj pietiekami iespringt, lai šo formālo jautājumu atrisinātu?

Uzzinu, ka jau kuro mēnesi buksē "Dronu koalīcija". Uzņēmēji, kas vairākkārt pabijuši Aizsardzības ministrijā uz sarunām, kritiski izsakās par "Dronu koalīcijas" veidotāju spējām strādāt efektīvi un ātri. Atkal projekts, kas ir tik nozīmīgs gan Ukrainas, gan mūsu pašu drošībai, ķeras Aizsardzības ministrijā. Vai tā ir nespēja, negribēšana vai varbūt apzināta kavēšanās? Prātā palikušas ļoti nepārliecinošas ministra Andra Sprūda atbildes LTV raidījumā "Šodienas jautājums". Varbūt ministrs nav savā vietā?

Vēl vienas pārdomas – kad kāds apgalvo, ka nav iespējams kaut ko paveikt tādu vai citu iemeslu dēļ, nodomāju, labāk izdomā, kā to izdarīt. Grūti..., bet kurš teica, ka būs viegli?

"Mājas Viesis".

Abonē žurnālu šiet.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.