Munīcijas trūkuma dēļ Ukrainas karavīri arvien lielākā mērā paļaujas uz FPV droniem, vēsta amerikāņu žurnāls "Foreign Policy", atsaucoties uz NATO pārstāvja teikto.

Krievijas pilna mēroga iebrukuma trešajā gadā FPV droni kaujaslaukā Ukrainā ir teju visur, bet dronu piloti abās frontes pusēs uzkrājuši daudz praktisku zināšanu.

FPV drons ir aprīkots ar videokameru un spēj pārvietot piecus un vairāk kilogramus sprāgstvielu. Bieži ar tiem tiek pārvietotas granātas vai pašdarināti spridzekļi.

Šādi droni ir salīdzinoši lēti un maksā aptuveni 400 eiro. FPV dronu kameru kvalitāte nav sevišķi augsta, tāpēc mērķus sasniegt ar tiem naktī un krēslā ir grūti.

ASV Ārpolitikas pētniecības institūta Eirāzijas programmas vecākais zinātniskais līdzstrādnieks Robs Lī izdevumam sacīja, ka FPV dronu precizitāte ir mazāka par 50%.

Lai iznīcinātu tanku, vajadzīgi desmit vai pat vairāk šādu dronu, 

sacīja Lī.

Tās visas ir pazīmes Ukrainas arvien lielākai atkarībai no droniem situācijā, kad Kijiva turpina gaidīt no ASV un citām rietumvalstīm munīcijas piegādes, norāda "Foreign Policy".

No 17 krievu trieciendroniem ukraiņi notriekuši 14

No 17 krievu trieciendroniem "Shahed", kas naktī uz trešdienu tika raidīti uz Ukrainu, ukraiņu karavīri iznīcinājuši 14, pavēstīja Ukrainas Gaisa spēki. Iznīcinātas arī divas krievu spārnotās raķetes H-59.

"10. aprīļa naktī ienaidnieks uzbruka ar 17 trieciendroniem "Shahed-131/136" no Čaudas raga [okupētajā Krimā], divām spārnotajām raķetēm "Iskander-K" un vienu ballistisko raķeti "Iskander-M" no okupētās Krimas," teikts paziņojumā.

Ukrainas aizsardzības spēki notriekuši divas vadāmās aviācijas raķetes H-59 Odesas apgabalā, bet 14 "Shahed" Odesas un Mikolajivas apgabalos.

Gaisa trieciena atvairīšanā bija iesaistīta aviācija, zenītraķešu vienības, mobilās uguns grupas un radioelektronsikās cīņas līdzekļi, norādīja Gaisa spēki.

Ukraina: Krievijas dzīvā spēka zaudējumi sasniedz 450 080

Krievijas karaspēka dzīvā spēka zaudējumi Ukrainā līdz trešdienas rītam sasnieguši 450 080 karavīrus, ziņo Ukrainas armijas ģenerālštābs.

Saskaņā ar ģenerālštāba datiem diennakts laikā iznīcināti 830 iebrucēji.

Kopš atkārtotā iebrukuma sākuma 2022. gada 24. februārī krievi zaudējuši 7132 tankus, 13 667 bruņutransportierus, 11 404 lielgabalus un mīnmetējus, 1040 daudzlādiņu reaktīvās iekārtas, 753 zenītartilērijas iekārtas, 347 lidmašīnas, 325 helikopterus, 9070 bezpilota lidaparātus, 2067 spārnotās raķetes, 26 kuģus un ātrlaivas, vienu zemūdeni, 15 248 automobiļus un autocisternas, kā arī 1876 specializētās tehnikas vienības.

Krievijas zaudējumu apmērs tiek precizēts, jo informācijas ieguvi traucē karadarbība.

KONTEKSTS

2022. gada 24. februārī Krievijas diktators Vladimirs Putins deva pavēli iebrukt Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija pierādījumu. Starptautiskā krimināltiesa (SKT) 2023. gada martā izdeva Putina aresta orderi par nelikumīgu ukraiņu bērnu deportāciju no okupētajām teritorijām Ukrainā. 

Ukrainas atbalstītāji nezaudē ticību, ka ukraiņi vēl ir ceļā uz uzvaru un agri vai vēlu Krievijas okupantu armijai nāksies atkāpties no Ukrainas zemes.