Rokdarbi iedvesmo! Tāpēc jau ilgstoši līdztekus žurnālam "Praktiskie Rokdarbi" iznāk arī tematiskie pielikumi. Šoreiz jūsu uzmanībai piedāvājam attēlā redzamās cepures darba gaitu no pielikuma "Adītas un tamborētas cepures".

Reklāma

Materiāli

  • Pusvilnas dzija
  • Adāmadatas nr. 4

Darba gaita

Šalle ar viļņiem. To var valkāt uz abām pusēm.
  • Šalle adīta krāsainā patenta jeb brioša tehnikā. Izvēlēta ir kontrastējošu krāsu dzija, lai labāk izceltos viļņotais raksts. Kopējais dzijas patēriņš ir 500 g, bet raksta pavedienam dziju vajag mazliet vairāk. Dzija un adatas izvēlētas apjomīgas, lai izceltos raksta reljefs. Izstrādājumu var valkāt no abām pusēm. Tas ir kā divas šalles, kur puses var mainīt pēc noskaņojuma un atbilstoši izvēlētajam tērpam.
  • Platumu var veidot, mainot raportu skaitu. Vienā raportā ir 16 valdziņi, šallei pieci raporti (zīmējumā iezīmēti ar sarkano toni). Uzsākot adīt šalli, jānoada divas sagatavojošā raksta rindas, lai veidotos skaists gals (zīmējumā iezīmēts ar zilu krāsu). Zīmējuma malās ir nenumurētie valdziņi. Tie ir kā malas valdziņi, jo arī tām jābūt elegantām.
Šalle ar viļņiem. Shēma.
  • Visu valdziņu saadīšana un pieaudzēšana notiek tikai gaišajā pusē. Katru rindu ada divas reizes, vienu no gaišās, bet otru no tumšās puses (zīmējumā iezīmēts viens cipars abām kārtām).
Cepure ar viļņiem. To var valkāt uz abām pusēm.
  • Cepure adīta līdzīgi kā šalle. Tikai adījums ir pa apli, izmantojot atbilstoši zeķu adāmās adatas, adīts ar sešiem raportiem, uzmetot 12x6 valdziņus. Cepurei (adot trešo raportu) vairāk neveido pieaudzējumu, bet tikai saada, lai samazinātos apjoms. Tā turpina saadīt valdziņus līdz noraukumam, kas veido dzirnavām līdzīgu rakstu.