Anda Blumberga ir ārste un šo sev neierasto darbu ir radījusi Mazsalacas dāmu pulciņā.

Viņa stāsta: “Latvijas putnu attēlojums tekstila kompozīcijā radies pēdējā laika novērojumu rezultātā, kad, arvien vairāk dzīvojot lauku mājās, esmu ciešākā saiknē ar dabu. Salacas upes ieleja ir tik bagāta ar putnu dažādību. Dzenis, zīlīte un sarkankrūtītis ir koši un darbīgi, tik sparīgi, lai gan mazi. Tas atgādina mūs pašus, latviešus: esam maza tauta, bet strādīgi, enerģiski un rosīgi. Neatlaidība un uzņēmība ir tik nepieciešama. Iedvesmojos no putniem!”

Darba sagataves

Putnu darināšanai izmantoti sausās filcēšanas, filca auduma aplikācijas, kā arī izšūšanas paņēmieni. Kompozīciju var papildināt ar elementiem – koku, zaru, sētu, mākoņiem, sauli, ainavu u. c., kā arī izmantot vēl citas rokdarbu tehnikas.

Novērojot putnus un pētot tos attēlos, zīmē darba zīmējumu uz papīra. Attēlo raksturīgo ķermeņa formu un ar līnijām sadala to krāsu laukumos. Putnu daļas izgriež un izmanto kā šablonus procesā.

Sarkankrūtītis

sarežģītība ••••

Sarkankrūtītis.

Šis putniņš ir nolaidies uz filcētas un ķēžu dūrienā izšūtas sētas, novērojot filcētu kukainīti.

Putniņa attēlošanai izmantota filcēšanas adata un vilnas kārsums atbilstošās krāsās, pamatam – vilnas vai filca audums. Ar zīmuli, krītu vai ziepju gabaliņu uz pamatauduma uzzīmē putna figūru un, izmantojot filcēšanas adatu, vilnu iestrādā audumā. Actiņu var iefilcēt, izšūt ar diegu, piešūt kā mazu podziņu.

Zīlīte

sarežģītība ••••

Zīlīte.

Zīlītei izmantoti filca audumi atbilstošās krāsās un nedaudz vilnas kārsuma. Saulīte ir tamborēta.

Papīra šablona daļas izmantojot kā piegrieztni, izgriež detaļas no filca auduma. Putna filca detaļas sakārto kompozīcijā, piediedz vai piesprauž pie pamatauduma un, izmantojot mulinē diegu, ar nelieliem, vienādiem sadiegumdūrieniem piešuj. Šīs zīlītes galva ir filcēta, bet var izmantot citus paņēmienus tās darināšanai.

Mozaīka ar putniem.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.