Kurzemes apgabaltiesa bijušo Talsu pašvaldības izpilddirektori Ievu Krēķi atzina par vainīgu pabalstu nelikumīgā izmaksā un sodīja viņu ar sabiedrisko darbu 150 stundu apmērā.

Tāpat I. Krēķei ir uzlikts liegums vienu gadu ieņemt valsts amatpersonas amatu valsts pārvaldē. Patlaban Krēķe ieņem Talsu novada izpilddirektora vietnieces administratīvajos un finanšu jautājumos amatu. Pilns spriedums būs pieejams 16. janvārī. Vēlāk spriedumu varēs pārsūdzēt Augstākajā tiesā.

Iepriekš pirmās instances tiesa Krēķi pilnībā attaisnoja. Par spriedumu tika saņemts prokurora protests. Apgabaltiesa pirmās instances tiesas spriedumu atcēla un Krēķi atzina par vainīgu. 

Viņa apsūdzēta par valsts amatpersonas izdarītām tīšām darbībām, ļaunprātīgi izmantojot dienesta stāvokli mantkārīgā nolūkā, informēja prokuratūra. 

Apsūdzētā ar diviem pašvaldības darbiniekiem noslēdza vienošanos par darba tiesisko attiecību izbeigšanu pēc pušu vienošanās.

Saskaņā ar Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumu, izbeidzot darba tiesiskās attiecības pēc savstarpējas vienošanās, atlaišanas pabalstu var izmaksāt viena mēneša vidējās izpeļņas apmērā, taču apsūdzētā katram no minētajiem darbiniekiem apņēmās izmaksāt atlaišanas kompensāciju četru mēnešu vidējās izpeļņas apmērā.

Tādējādi apsūdzētā, ļaunprātīgi izmantojot savu dienesta stāvokli, ar ko viņai piešķirtas ekskluzīvas tiesības vienpersoniski pieņemt lēmumus par līgumu un vienošanās slēgšanu, tīši izšķērdēja Talsu novada pašvaldības finanšu līdzekļus, nodarot tai materiālos zaudējumus 11 777 eiro, uzskata prokuratūra. Apsūdzētā savu vainu noziedzīgā nodarījuma izdarīšanā neatzīst.

Lietu pirms nodošanas prokuratūrā izmeklēja Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.