Katram no mums gribas, lai sejas āda ir starojoša, mitrināta un bez noguruma pazīmēm. To var panākt, izmantojot pīlingu, bet ir jāzina dažas lietošanas nianses.

Mehāniskie pīlingi, piemēram, saberztas  aprikožu  kauliņu čaumalas,  tādi dabīgi  produkti kā kefīrs kopā ar auzu pārslām, ko maigi iemasē sejas ādā, gan atsvaidzina izskatu, gan nenodara pāri ādai. Taču tagad lietošanai mājās arvien pieejamāki kļūst arī ķīmiskie pīlingi – augļskābes saturoši ādas kopšanas līdzekļi. Lai arī tiem ir zema aktīvo vielu koncentrācija, tomēr derēs ne visu tipu ādai – kādam sniegs labu rezultātu, bet citam tie jālietopiesardzīgi,  lai efektu nepārvērstu par defektu, brīdina BENU aptiekas skaistuma konsultante Natālija Gavriļčenko. 

Ikdienas lietošanai ar augļskābēm pieejami losjoni, ko var likt pirms naktskrēma vai vienus pašus, arī serumi un pīlinga maskas.

Svarīga skābes koncentrācija

Līdzekļus ar augļskābēm izmanto, lai, piemēram, taukainu un kombinētu ādu atbrīvotu notai  raksturīgajiem melnajiem punktiņiem – komedoniem vai attīrītu no atmirušajām šūnām, kas krājas uz mūsu ādas, epidermas slānim kļūstot biezākam, un padarītu ādu mīkstāku, gludāku, starojošāku. Būtiska ir arī skābju koncentrācija līdzekļos. Piemēram, AHA zemā koncentrācijā (zem 4%)spēj  noturēt mitrumu epidermā. Ja koncentrācija ir augstāka, skābe attīra ādu no tās atmirušajām daļiņām. Skrubji un sukas sejas ādai sniedz īslaicīgu rezultātu, toties augļskābes to dziļi attīra, noloba atmirušās šūnas, palīdz kopjošajai kosmētikai darboties efektīvāk – tā varēs labāk uzsūkties.

Piesardzīgi ar sausu ādu 

Sausai ādai, kam savukārt raksturīga nevienmērīga krāsa, blāvums un nelīdzenums, arī var palīdzēt augļskābes saturoši līdzekļi, tikai tie jālieto ļoti piesardzīgi. Sausai un jutīgai ādai nav piemēroti līdzekļi ar augstu skābju koncentrāciju, pat ja to piedāvā kosmētiķis. Šādas ādas reakcija nav prognozējama un var beigties ar izsitumiem, ādas lobīšanos, savilkumu, sūrstošu, dedzinošu sajūtu. Sausas un jutīgas ādas gadījumā augļskābju procents līdzeklī nedrīkst pārsniegt 15%, turklāt tas nav domāts ikdienas lietošanai – to var izmantot divas reizes nedēļā.

Uzziņa

Kosmetoloģijā populārākās ir AHA jeb alfahidroksiskābes (glikolskābe, pienskābe un mandeļskābe) un BHA jeb betahidroksiskābes (salicilskābe), kā arī PHA jeb polihidroksiskābes (laktobionskābe).

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.