Saņēmu dāvanā dažus 'Ipheion' sīpolus. Kāda ir to agrotehnika? Jautā Anita Kārsavā.

Reklāma

Ifeones ir neliela auguma sīpolpuķu ģints no Dienvidamerikas. Tām veidojas ļoti interesanti, strupi paresnināti sīpoli ar ļoti izteiktu sīpolu smaržu. 

Visvairāk izplatīta ir vienzieda ifeone (Ipheion uniflorum), kas 

veido vairākus līdz 15 cm garus ziedkātus ar vienu, ļoti reti ar diviem, līdz 3 cm lieliem zvaigžņveida ziediem uz katra. 

Lapas nereti parādās jau rudenī un pārziemo. Ja cieš no ziemas sala, tās labi atjaunojas pat no stipri bojātiem sīpoliem. 

Citviet Eiropā visbiežāk sastopama gaiši zilā forma, bet ir izveidotas arī vairākas šķirnes ar tumši ziliem (‘Wisley Blue’), baltiem (‘Alba’) vai violetiem (‘Violacea’) ziediem. Savvaļā vienzieda ifeone aug Argentīnā, Urugvajā. 


– Lai gan augs ir ziemcietīgs, ko nevar apgalvot par pārējām sugām, mūsu apstākļos tas zied vāji, bieži pat lielākā stādījumā parādās tikai daži ziediņi. Toties Holandē zem ziedu klāja nevar saskatīt šaurās, gaiši zaļās lapas. Tāpēc nevaru ifeoni ieteikt mūsu dārzkopjiem, – apgalvo puķ­kopis Jānis Rukšāns.

Aptauja

Cik bieži lasi/klausies tiešsaistes mediju LASI.LV?

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.