Kā ada dubulto adījumu uz divām adatām, lai varētu ievērt gumiju? Jautā Estere K.

Reklāma

Dubultadījuma mala ir adījuma apdares josla, kas var būt gan kā svārku (bikšu) jostiņa, gan džempera (jakas) kakla izgriezuma apmale vai kā apakšmala. Dubultadījuma abas puses ir vienādas – labiskā adījumā. Starp adījuma abām kārtām veidosies tunelis, kur var ievērt gumiju jeb sasienamu aukliņu.

Pirms darba sākšanas noteikti jāuzada paraugs, lai aprēķinātu pareizo valdziņu skaitu. Uzmetamo valdziņu skaitam jādalās ar 2.

Adījuma labā puse.
Adījuma kreisā puse.

Adījums turp atpakaļ

Visas kārtas ada vienādi.

Malas valdziņu noceļ, * viens valdziņš labiski, nākamo valdziņu noceļ, dzijas pavedienu atstājot priekšpusē*, atkārto visu kārtu no * līdz *, pēdējais valdziņš labiski. Apgriež adījumu un turpina adīt, tāpat kā pirmajā kārtā.

Adījums pa apli

Uzmet valdziņus un savieno aplī. Kārtas sākuma iezīmēšanai uz adāmadatas uzver valdziņu marķieri, darba gaitā tas staigās līdzi. Katru reizi pārejot uz nākamo kārtu, marķieri pārceļ no kreisās uz labo adatu.

1. kārta – * viens valdziņš labiski, nākamo valdziņu noceļ, dzijas pavedienu atstājot priekšpusē *, atkārto visu kārtu no * līdz *.

2. kārta – *vienu valdziņu noceļ, dzijas pavedienu atstājot aiz valdziņa, nākamais valdziņš kreiliski*, atkārto visu kārtu no * līdz *.

Atkārto 1. un 2. kārtu.

Kad maliņa uzadīta, pāriet uz izvēlēto rakstu, izadot visus valdziņus labiski. Jārēķinās, ka tad adījums būs aptuveni par trešdaļu platāks.

(*) Dubultadījumu pa apli var adīt arī divkrāsainu – labiskās kārtas ar vienu, bet kreiliskās ar citu dziju.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.