Mūžībā tikai 63 gadu vecumā aizsaukta rakstniece Inguna Bauere (1960–2024), ar šādu bezgala skumju vēsti atnāca 20. janvāra rīts.

"Viņa prata mūsu dižgaru dzīvesstāstus izstāstīt tā, ka tie likās tuvi un pazīstami. Visdziļākā līdzjūtība tuviniekiem, draugiem un talanta cienītājiem," sociālajos tīklos raksta Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs.

Apgāda "Zvaigzne ABC" īpašniece Vija Kilbloka teic: "Madonas un Rīgas ārsti izdarīja visu, kas vien ir cilvēka spēkos, mēs visi savā mīlestībā un domās bijām ar viņu, lūdzām par viņu, bet Ingunas pašas spēka šoreiz nepietika. Milzu zaudējuma sāpes ģimenei, visiem mums, kas viņu pazinuši un mīlējuši."

Ingunas Baueres vēsturiskie un dzimtas romāni ir pazīstami visā Latvijā. Popularitāti autorei atnesa darbi "Lizete, dzejniekam lemtā" par Kārļa Skalbes sievas Lizetes dzīvi, "Skolas Līze" par Matīsa Kaudzītes iemīļoto Līzi Rātminderi, "Ede, Pumpura sieva" par dzejnieka Andreja Pumpura ģimeni, "Piedod, Karolīne!" par Kronvaldu Ata mūža gājumu, taču rakstnieces pūrā ir arī darbi jaunatnei un intriģējoši sadzīves romāni. Kopumā viņa sarakstījusi vairāk nekā 20 romānus.

"Vēl pavisam nesen rudenī viņa, tik priecīga par iespēju rakstīt, atkal radoši strādāja Dubultu Rakstnieku namā ar Jūrmalas valstspilsētas radošās stipendijas atbalstu. Tas ļāva cerēt, ka pēc Elīzes, Dorotejas un māsas Magdas būs vēl. Toreiz līgumā bezkaislīgi tika fiksēts, ka "stipendijas saņēmēja apņemas sarakstīt fragmentus romānam par dzejnieci un rakstnieci Ilzi Kalnāri". Cilvēks plāno, Dievs dara," raksta Latvijas Rakstnieku savienības priekšsēdētājs Arno Jundze. Bibliogrāfiskajā vietnē "www.literatura.lv" zina teikt to, ka Inguna Bauere atstājusi mums vairāk nekā 30 grāmatu, saņēmusi Eduarda Veidenbauma literāro prēmiju (2013) un Egona Līva literāro prēmiju "Krasta ļaudis" (2013, abas par romānu "Piedod, Karolīne!"). Nominēta LTV un Latvijas Radio gada balvai "Kilograms kultūras" (2018) par romānu "Palieku tev uzticams. Juris Neikens". "Tomēr neviena bibliogrāfija vai balvu pieminēšana nevar nomērīt un arhivēt pašu galveno – lasītāju mīlestību. Rakstniece bija lasītāju bezgalīgi mīlēta, gaidīta un cienīta. Lai Ingunai gaišs ceļš mūžībā!"

Redaktore Linda Kusiņa-Šulce izdevniecības "Latvijas Mediji" vārdā raksta: "Šis gads viņai būtu rakstniecības jubileja – pirmā grāmata, "Lata romāna" sērijas darbs "Sauc mani sniegā", iznāca 2004. gadā. Pirmajos gados meklējusi savu balsi literatūrā, Inguna uzplauka ar biogrāfisko romānu "Lizete, dzejniekam lemtā". Viņas kultūrvēsturiskie un biogrāfiskie romāni saudzīgu roku noslaucīja laika putekļus un ļāva uzmirdzēt nepelnīti piemirstām Latvijas personībām un vēstures šķautnēm. Pietāte pret faktiem, neatlaidība pētniecībā un mīlestība pret aprakstāmajiem – tas raksturo Ingunas daiļradi, un tieši šo īpašību dēļ lasītāji viņu mīl un neaizmirsīs. To apliecina arī Lielā lasītāju balva, Veidenbauma prēmija, Draudzīgā aicinājuma medaļa, Egona Līva literārā prēmija, apbalvojums "Vecpiebalgas novada lepnums" un Cēsu laikraksta "Druva" aptaujā iegūtais Gada cilvēka tituls. Ikvienam, kurš viņu pazina personīgi, pietrūks Ingunas tiešuma, sirsnības un dzīves gudrības. Visdziļākā līdzjūtība Ingunas tuvākajiem, viņas dzīves lielajām mīlestībām – vīram Aigaram Baueram, bērniem un mazbērniem."

Atvadīšanās no rakstnieces notiks sestdien, 27. janvārī, Vecpiebalgas baznīcā pulksten 13.

Inguna Bauere, rakstniece. 2005. gads.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.