Izdevniecība "Latvijas Mediji" laidusi klajā vācu rakstnieces Rūbijas van der Bogenas (Ruby van der Bogen) grāmatu bērniem “101 vienradzis un viss, kas tev par tiem jāzina!” Grāmata ir paredzēta bērniem vecuma grupā 5+.

Vai zini, kā rodas vienradžu mazuļi? Un to, ka vienradži ragu var izmantot durvju atvēršanai atslēgas vietā vai kā lukturīti, naktī lasot zem segas?

Vienradži ir burvju pasaules karaļi. Tie kādā brīdī ir īpaši nozīmīgi teju katra bērna sirdī, un arī pieaugušajiem liek kaut uz mirkli noticēt brīnumam. Taču nešaubieties: Rūbijas van der Bogenas grāmatā ar Aleksandras Hornas ilustrācijām vienradži nav vis nevarīgi dzīvnieciņi, kas prot tikai skaisti izskatīties un ķemmēt krēpes (lai arī tas viņiem lieliski padodas!). Te vienradži parādīti kā pilnasinīgi, ļoti jautri un pat brīžam nerātni radījumi, kam ir ļoti plašs interešu loks un izdomas bagāta ikdiena. Vienradži ir tikpat atšķirīgi kā mēs paši.
Uzzini par vienradžu anatomiju, iecienītākajām uzkodām un hobijiem un atrodi arī pats savu mīļāko vienradzi.

"101 vienradzis un viss, kas tev par tiem jāzina!"

Ilustrējusi Aleksandra Helma. No vācu valodas tulkojis Bernards Kudiņš. 

Par autoriem

Rūbija van der Bogena ar savu ģimeni un poniju (par kuru viņa ir pārliecināta, ka tas ir vienradzis!) dzīvo Hornā (tas nozīmē – Ragā!) Limburgas novadā Nīderlandē. Vienradžu pasaule viņu saista jau kopš bērnības, un viņas zināšanas par šīm maģiskajām būtnēm liek noprast, ka viņa jau sen ir atradusi slepeno ieeju vienradžu zemē, kas paslēpta zem Hornas kalna (Raga kalna). 

Lai sarakstītu šo grāmatu, viņa ir veikusi pamatīgus pētījumus un piesaistījusi vienradžologus no visas pasaules, starp tiem arī dažus pirmsskolas bērnus no Potsdamas ielas skolas Hamburgā. Viņiem izsakāma īpaša pateicība.

Aleksandra Helma (Alexandra Helm) ir dzimusi Ofenbahā pie Mainas un uzaugusi – pateicoties viņas vecākiem – daudzu jo daudzu bērnu grāmatu vidū. Jau bērnudārza vecumā viņa uzsāka zīmēt un dažus nieka gadus vēlāk studēja grafisko dizainu Ofenbahas mākslas augstskolā – ar uzsvaru uz ilustrēšanu. 2015. gadā viņa kļuva par patstāvīgu ilustratori. Bērnu grāmatu ilustrēšana liek viņai agros rītos lēkt ārā no gultas un strādājot līksmi šūpot kājas.
 

KONTEKSTS

Grāmatu izdevniecība "Latvijas Mediji" darbu sāka 1998. gadā ar latviešu rakstnieka Vladimira Kaijaka romānu "Enijas bize". Oriģinālliteratūra allaž ir bijusi izdevniecības galvenais stūrakmens un veiksmes stāsts. Vairāki romāni saņēmuši "Lielo lasītāju balvu". Šodien izdevniecība "Latvijas Mediji" piedāvā oriģinālo un tulkoto literatūru, vēsturi un dokumentālo literatūru, praktiskās grāmatas, gadagrāmatas, kalendārus, bērnu grāmatas. Katru gadu izdevniecība lasītāju rokās nodod vairāk nekā 100 dažādu nosaukumu darbus.

Jaunākās grāmatas meklē izdevniecības veikalā šeit