Pērn esam piedzīvojuši izcilas daiļamatu izstādes. Bez vērienīgās Dziesmu svētkiem veltītās tautas lietišķās mākslas izstādes “Mēs” Talsu pusē Sabiles mākslas, kultūras un tūrisma centrā bija skatāma starptautiskā tautas lietišķās mākslas izstāde “Latviešu rakstainie cimdi”.

Un novembrī Talsu novada muzejā varēja aplūkot ap 100 tamborētu darbu. 

Tie izcēlās ar lielu daudzveidību: gultas segas, sedziņas, galdauti, jakas, džemperi, lakati, šalles, cepures, cimdi, krādziņas, dvieļu galu mežģīnes, aptamborēti kabatas lakatiņi, somas, somiņas, spilveni, saulessargi, rotaļlietas...

Aijas Pudures spilvens.

Liela ziedu bagātība satamborēta uz šī spilvena, kas ir Aijas Pudures veikums.

Somas.

Izstādē bija redzami Birutas Austrupas (Pastendes LMK “Kurši”) perfektie darbi, tostarp tamborētas somas.

Izstādes darbi.

Šo darbu autores ir: Daina Klišāne, Jogita Senkova, Sandija Kundziņa, Agrita Freiberga un Daina Keišāne no TLMK "Nāmetiņš", Maija Mičule no Dundagas pils LMK, Ina Valtere no LMK "Stīga", Daina Caune un Gunta Alsberga no Stendes tautas nama LMK, kā arī Aija Pudure.

Spilveni.

Tamborētu spilvenu trio.

Tamborēts vainags.

Izstādē bija vairāki apbrīnas vērti tamborējumi, tajā skaitā arī šis vasaras ziedu krāšņais vainags, ko darinājis Dundagas pils lietišķās mākslas kolektīvs.

Izstādē tika eksponēti ap 100 dažādu veidu tamborētie darbi, ko darinājušas rokdarbnieces no TLMS “Dzīpars”, Pastendes LMK “Kurši”, Spāres LMK “Nāmetiņš”, Sabiles LMK “Stīga”, Tiņģeres LMK “Tinga”, Dundagas pils lietišķās mākslas kolektīva, Stendes rokdarbu kolektīva, kā arī Strazdes audējas un individuālie autori Antra Vētra, Ilze Bērziņa, Ginta Kaminska, Zita Jēģere, Tatjana Soboļeva, Aija Pudure un Ilma Viktorija Ošiņa.

Ilustratīvā materiāla sagatavošanā paldies Talsu novada muzejam, īpaši Gunai Millersonei.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.