Mednieki sanāk kopā, sāk runāt, un kādus tik brīnumus neizdodas uzzināt. Dažreiz tie pat ir ļoti noderīgi.
Padoms Nr. 1.
Lai pasargātu augļu kokus – ķiršus, bumbieres, plūmes, kā arī vīnogas – no rijīgo strazdu un zvirbuļu uzlidojumiem, esot kokā jāiekar dzīvnieka āda. Vislabāk der kāda plēsēja āda, bet varot izmantot arī aitādas gabaliņu.
Padoms Nr. 2.
Nomedīta savvaļas dzīvnieka vai kāda mājlopa, piemēram, aitas, ādu var izmantot, lai pasargātu tīrumus un dārzus no putniem. Atkarībā no platības pa perimetru vai atsevišķās vietās esot jāiedzen metru augsti mietiņi un pie tiem jāpiesien kažokādas gabaliņi vai vesela āda. Pietiekot pat ar nelielu 20–30 cm lielu strēmeli, lai aizbiedētu visus potenciālos spārnotos ēdājus.
Pieredzējušie mednieki apgalvo, ka plēsēja āda strādās tikpat efektīvi kā aitādas strēmele. Protams, to varēs pārbaudīt tikai tad, kad iestāsies ražas laiks!
Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, X, Bluesky, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.
Pieraksties LASI.LV redaktora vēstkopai šeit.
Pieraksties vēstkopai un divas reizes nedēļā saņem padziļinātu LASI.LV galvenā redaktora aktuālo ziņu, kompetentu viedokļu un interesantāko interviju apkopojumu.
Ko tu saņemsi:
- Daudzveidīgus komentārus un kompetentus Latvijas Mediju žurnālistu un autoru viedokļus par aktuālo
- Ekspertu komentārus par dažādiem praktiskiem, noderīgiem tematiem
- Aizraujošus materiālus par vēsturi, psiholoģiju, kultūru
- Gata Šļūkas karikatūru
- Tavā e-pasta kastītē katru ceturtdienu