Nedēļās nogalē plānots atvērt Tērvetes dabas parku apmeklētajiem, liecina AS "Latvijas valsts meži" (LVM) publicētā informācija. Uzņēmumā skaidro, ka dabas parkā turpinās augusta vētras seku likvidēšanas darbi, bet parku iespējams atvērt. "LVM Rekreācija un medības" rekreācijas vadītājs Kristaps Didže vērš uzmanību, ka teritorijas sakopšanas darbi turpināsies līdz pat pavasarim.

Parks vairs neizskatīšoties kā līdz šim, jo vētra sagāza tūkstošiem koku un to izvākšana nebija iespējama bez lielās meža tehnikas izmantošanas. Arī neierasti lietainais augusts ietekmēja darbu veikšanas gaitu – dažviet tehnika ir atstājusi risas, bet tās laika gaitā izlīdzināšoties.

LVM informē, ka lielākie vētras postījumi konstatēti "Sprīdīša valstībā", kur kopumā krituši koki 3757 kubikmetru apjomā, bet dabas parka esošajai infrastruktūrai pēc vētras būtiski bojājumi netika konstatēti. Tērvetes dabas parka teritorijā savāktā koksne tiks arī izmantota dabas parka labiekārtošanai.

Vētra Tērvetē.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.