Polijas lauksaimnieki turpina piektdien sākto protesta akciju, kurā tiek pārbaudīts, vai no Lietuvas uz Poliju tiek vesta Ukrainas vai Krievijas labība, taču poļu lauksaimnieku entuziasms mazinās, pirmdien paziņoja Lietuvas Nacionālā krīžu vadības centra priekšnieks Vilmants Vitkausks.

"Mēs novērojam Polijas lauksaimnieku entuziasma kritumu - cik mums zināms, pie robežkontroles punkta pašlaik nav neviena lauksaimnieka, kas rūpētos par šiem pasākumiem. Entuziasms mazinās, jo šīs preces īsti neeksistē, apsūdzības, kas tiek vērstas pret mūsu valsti, ir grābtas no zila gaisa," Lietuvas sabiedriskajai raidorganizācijai LRT sacīja Vitkausks.

Pēc viņa teiktā, situācija uz robežas tiek kontrolēta.

Lietuvas pārstāvji noraida pārmetumus par nepietiekamu graudu kravu kontroli un cer, ka protesta akcija, kuras plānotais ilgums ir nedēļa, tiks saīsināta, taču protesta organizētājs Karols Pečiņskis sacīja, ka akcija turpināsies, kā plānots.

"Domāju, ka protests notiks, kā plānots, - septiņas dienas,"

viņš pirmdien teica Lietuvas sabiedriskajam radio.

Pečiņskis uzsvēra, ka protestējošajiem poļu lauksaimniekiem nav pretenziju pret Lietuvas pārvadātājiem vai lauksaimniekiem, jo nevar izslēgt, ka liels daudzums graudu tiek transportēts ar Polijas uzņēmumu palīdzību.

Pēc viņa teiktā, tiks gaidīti precīzāki pārbaužu rezultāti, kā arī plānots, ka šādas pārbaudes bez iepriekšēja brīdinājuma notiks vismaz reizi nedēļā.

Savukārt Lietuvas Lauksaimniecības kameras priekšsēdētājs Arūns Svitojus sacīja, ka trešdien un ceturtdien tiks sagatavotas Polijas un Lietuvas lauksaimnieku kopīgas prasības savām valdībām par labības pārvadājumiem.

"Pirmais jautājums būs likumu pieņemšana abu valstu Seimos, kas aizliegs ievest Lietuvā ārvalstu graudus no austrumiem, kas palīdzētu gan lauksaimniekiem, gan ražotājiem," Lietuvas sabiedriskajam radio teica Svitojus.

Polijas lauksaimnieki piektdien sāka daļēji bloķēt autoceļu uz Lietuvas un Polijas robežas.

Kalvarijas-Budzisko robežkontroles punktā tiek pārbaudītas no Lietuvas izbraucošās kravas automašīnas. Tās tiek novirzītas uz atsevišķu joslu, bet tās, kuras izraisa aizdomas, tiek nosūtītas uz īpašu vietu, kur tās pārbauda Polijas amatpersonas - policisti, muitas un autotransporta inspektori. Viņi kontrolē autofurgonu dokumentus. Pārbaude ilgst līdz piecām minūtēm.

Nav ziņu, ka protesta akcija būtu izraisījusi sastrēgumus.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.